Pilies skyrius

2023 m. birželio 17 d.

EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS: KAUNO PILIS

Lietuvoje jau ketvirtą kartą vyks tarptautinis renginys – Europos archeologijos dienos, skirtos archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Šiemet prie iniciatyvos vėl jungiasi Kauno miesto muziejus ir birželio 17 d. kvies pažinti archeologiją Kauno pilyje.

 

🔸 12.00–15.45 val. vyks „Šeimadienis muziejuje: prie pilies“ (Pilies g. 17)

 

Renginio metu vyks intriguojantys ir tyrinėti bei smalsauti kviečiantys užsiėmimai, kurie atskleis, ką veikia žmonės su kastuvais ir plaktukais!

 

▪️ Lipdysime ir dekoruosime koklį. Lipdydami sužinosime apie Kauno senamiestyje rastus XV–XVII a. archeologinius radinius ir pažinsime koklinių krosnių istoriją. Taip pat pabūsime tikrais amatininkais ir iš molio pasigaminsime koklinės krosnies fragmentą.

 

▪️ Žaisime viduramžių žaidimą – kvirkatą. Žinios apie šį žaidimą mus pasiekia iš archeologinių radinių Senovės Egipto šventyklose ir net Valdovų rūmų tyrinėjimų – seniausias šio žaidimo laukas Lietuvoje buvo rastas ant medinės statinės dangčio!

 

▪️ Išbandysime archeologo profesiją! Užsiėmimo metu sužinosime, ko reikia norint dirbti archeologu, kaip tyrinėjami dirvožemių sluoksniai, ką galime juose atrasti ir kaip galiausiai surasti artefaktai tampa muziejų eksponatais.

 

Dalyvavimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 687 55263 arba el. paštu: pilis.kasa@kaunomuziejus.lt.

 

Registruodamiesi galite pasirinkti užsiėmimų pradžios laiką: 12.00 val., 12.45 val. arba 13.30 val.

 

🔸 10.00–18.00 val. – vieno eksponato paroda „Naujas muziejuje: 1500 metų pincetas“ (Pilies g. 17)

 

Šioje parodoje bus pristatomas vienas iš naujausių KMM eksponatų – pincetas. Šis pincetas rastas archeologinių tyrimų metu Lentainių senovės gyvenvietėje, jis datuojamas V–VI a.

 

Paroda veiks Kauno pilyje. Dalyvavimas – su muziejaus bilietu.

 

Informacija pasiteiravimui +370 687 55263, pilis.kasa@kaunomuziejus.lt.

Daugiau renginių

10
02
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
10
13
Operečių ir dainų kaleidoskopas „Aš ir Mikas“

Bendraukime