Tautinės muzikos skyrius

Kovo 9–14 d.

FESTIVALIS „KANKLĖS MANO RANKOSE“

❗DĖMESIO ❗Atsižvelgdami į Vyriausybės ir Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimą, dėl koronaviruso prevencijos atšaukiame visus kovo 13–27 d. planuotus Kauno miesto muziejaus renginius, tad festivalio programa, turėjusi vykti penktadienį ir šeštadienį, taip pat yra atšaukiama. Siūlome nenusiminti – konferencijos pranešimus filmuosime, tad jais pasidalinsime tuomet, kai tik gausime publikuoti parengtus įrašus. Kiti renginiai taip pat niekur nedings – juos planuojame surengti ateityje, kuomet viruso grėsmė bus mažesnė. Saugokime vieni kitus!

 

Jau penktą kartą Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje organizuojamas festivalis „Kanklės mano rankose“ šiemet – tarptautinis. Festivalio renginių virtinė skirta lietuvių kankliavimo tradicijos sklaidai, šiuolaikinei jos raiškai ir kitų šalių styginiams, kanklėms giminingiems, muzikos instrumentams.

 

Festivalio metu siekiama pristatyti įvairias etnografinių regionų ir kitų šalių muzikavimo tradicijas, daug dėmesio skiriama tradicinės muzikos šiuolaikinei raiškai, profesionalumui, atlikimo kokybei. Festivalyje dalyvauja liaudies muzikantai ir profesionalūs atlikėjai, pristatomi muzikos instrumentų meistrai.

 

PROGRAMA:

 

🔸 Kovo 9 d. (pirmadienis), renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

 

18.00 Tradicinio kankliavimo mokymai
Pradedančiųjų ir pažengusiųjų grupės. Kankliuoti mokys Kauno miesto muziejaus muziejininkė dr. Laura Lukenskienė ir Kauno 1-osios muzikos mokyklos tradicinio kankliavimo mokytoja Laimutė Stasė Proškutė. Rekomenduojama atsinešti savo kankles. Būtina išankstinė registracija tel. +37069420643, el. p.: tm.kasa@kaunomuziejus.lt

 

🔸 Kovo 12 d. (ketvirtadienis), renginių salė, L. Zamenhofo g. 4

 

18.00 Kanklių muzikos koncertas – festivalio atidarymas
Dalyviai: Kauno 1-osios muzikos mokyklos kanklininkų ansambliai (mokytojos Ona Šikšnienė ir Dalia Čižinauskienė), Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokinė Giedrė Tutkutė (mokytoja Laimutė Stasė Proškutė), kanklininkių duetas Monika Jurgilaitė ir Silvija Ližaitienė (Kaunas), Arja Kastinen (Suomija)

 

Festivalio renginiai nemokami.

 

Projektą iš dalies finansuoja:

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime