Kauno miesto muziejus

Liepos 18 d. 15–22 val.

GMD KAUNO MIESTO MUZIEJUJE

Kauno miesto muziejui muzika reiškia tikrai daug – net 3 iš 5 muziejaus skyrių yra skirti būtent muzikai ir jos kūrėjams. Liepos 18-ąją – Gatvės muzikos dieną – istorinėje aplinkoje kviečiame atrasti etno, folk ir eksperimentinę muziką.

 

J. Gruodžio skyrius (Salako g. 18)

 

Žymaus dirigento Juozo Gruodžio namai Gatvės muzikos dieną atgis ir virs sofistikuotos eksperimentinės muzikos oaze. Medinį dvarelį primenančio namo aplinkoje turėsime progą išgirsti ne tik didžėjų grojimų, bet ir gyvus atlikėjų pasirodymus bei muzikines improvizacijas.

 

Pagrindiniai vakaro svečiai – garso artistas Patris Židelevičius ir eksperimentinės elektroninės „ambient“ muzikos projektas „Sovijus“. Jiems antrins muzikinio susivienijimo „Ghia“ nariai – Shapoka ir Svengãlik.

 

Renginio metu skambės gyvai violončele Patrio Židelevičiaus atliekama „ambient“ muzika, projekto „Sovijus“ gyvai kuriamos muzikinės istorijos ir kolektyvo „Ghia“ eklektiškos, stereotipus laužančios selekcijos.

 

15–17 val. – ekskursijos po Juozo Gruodžio namus

15–17 val. – Svengãlik (Godo, Borderless, Ghia)

17–18 val. – Patris Židelevičius (Live)

18–20 val. – Shapoka (Ghia, Kauno miesto muziejus)

20–21 val. – Sovijus (Live)

 

Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12)

 

15–19 val. Tautinės muzikos skyrius kauniečius ir miesto svečius pasitiks Vilniaus ir L. Zamenhofo gatvių sankirtoje bei kvies išbandyti interaktyvią muzikinę dėžę #DJFolk. DJ Folk tai – senosios lietuvių liaudies ir šiuolaikinės muzikos jungtis, kurios pagalba akimirksniu galėsite tapti folkloro didžėjumi.

 

19–22 val. Tautinės muzikos skyriaus kiemelyje, kuriame įsikūrusi kavinė „Folkas“, kviečiame pasiklausyti pasaulio muzikos garsų. Čia savo ilgai kaupta muzikine kolekcija ir ilgamečiu šios scenos pažinimu dalinsis Žilvinas „Jay“ Švarplys. Jis – ilgametis pasaulio, etno ir folk muzikos propaguotojas, renginių organizatorius, daugybę metų pristatantis įvairių kultūrų ir tautų kūrėjus, muzikantus, atlikėjus iš įvairiausių pasaulio tolimųjų kampų po organizacijos „GM Gyvai“ vėliava.

 

//

 

Renginio metu prašome laikytis atšaukto karantino rekomendacijų.

Renginys jo viešinimo tikslais gali būti fotografuojamas / filmuojamas. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog muziejus gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis.

Daugiau renginių

12
04
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS

Bendraukime