Juozo Gruodžio skyrius

2021 m. rugsėjo 10 d. 16 val.

GRUODŽIO KŪRYBOS SODAS

Lietuvos muziejų kelias jau trečius metus organizuoja programą „Tėvynės ieškojimas“. Šių metų tema – parkų ir sodų menas, kuria siekiama atgaivinti istorinių parkų ir sodų kultūrinę atmintį. Prie šios programos jungiasi ir Kauno miesto muziejus, kviesdamas lankytojus atrasti Juozo Gruodžio namus bei iš naujo pamatyti šalia esantį sodą.

 

Renginio metu kviesime dalyvauti ekskursijoje po kompozitoriaus Juozo Gruodžio ir jo žmonos Stasės Gruodienės namuose ir įsitraukti į interaktyvų edukacinį užsiėmimą, kuriame lankytojai išgirs įdomias ištraukas iš S. Gruodienės dienoraščių bei pasitikrinti žinias nuotaikingoje viktorinoje. Taip pat, kviesime pasiklausyti paskaitos apie unikalų ir nepaprastą J. Gruodžio sodą, o renginį vainikuos koncertas ir pokalbis su Kauno kompozitoriais, J. Gruodžio muzikinės tradicijos tęsėjais.

 

1932 m. Juozo ir Stasės Gruodžių pasistatytas namas stovi erdviame, vešlioje žalumoje skendinčiame gamtos kampelyje, netoli Neries upės (Salako g. 18). Kompozitorius J. Gruodis šiame name gyveno iki pat mirties 1948 m. ir čia jis kartu su žmona Stase susikūrė savo rojaus kampelį. Tad ir norime pakviesti į renginį, supažindinsiantį ne tik su kompozitoriaus gyvenimu, bet ir su išties įspūdingu sodu.

 

Renginio programa:
16 val. ekskursija po Gruodžių namus;

17 val. Paskaita apie J. Gruodžio sodą ir medžius;

18.00 val. Kauno I-osios muzikos mokyklos ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos mokinių koncertas;

18.30 val. X erdvės pokalbis su skirtingų kartų Kauno kompozitoriais. Dalyvauja Giedrius Kuprevičius, Algimantas Kubiliūnas, Viltė Žakevičiūtė. Pokalbį moderuos Aušra Strazdaitė-Ziberkienė.

 

Renginys nemokamas. Galimybių pasas nereikalingas.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime