Tautinės muzikos skyrius

Lapkričio 6 d. 19 val.

ILGIŲ PASIDAINAVIMAI SU FOLKLORO ANSAMBLIU „GADULA“

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius kviečia į Ilgių pasidainavimą. Ilgės – tai senoji lietuvių šventė, skirta mirusiesiems pagerbti bei atminti.

 

Iš rašytinių šaltinių yra žinoma, kad per Ilges žmonės susiburdavo švęsti, vaišindavosi ir simboliškai maistu dalindavosi su artimųjų vėlėmis. Vėliau ši šventė persipynė su krikščioniškąja Vėlinių tradicija. Dabar kiekvienas uždegame žvakelę artimųjų kapuose, bet ar prisimename už mūsų žemę, laisvę, tautą žuvusius karius, mūsų vienybę saugojusius protėvius? Šis prisiminimas yra išlikęs ir vaizdingai perduotas mums liaudies dainomis.

 

Kviečiame pasiklausyti liaudies dainų ir kartu padainuoti su Kauno folkloro ansambliu „Gadula“ (vadovas – Andrius Morkūnas). Ansamblį sudaro įvairių regionų žmonės – yra ir dzūkų, ir suvalkiečių, ir žemaičių, ir aukštaičių. Vieni jų gerai moka savo krašto tarmę ir žino papročius, kiti – siekia tai išmokti, tačiau visus vienija meilė liaudies dainai bei šokiui. Ansamblis gyvuoja jau daugiau kaip trisdešimt metų, dainuoja įvairių regionų dainas, šoka šokius, žaidžia žaidimus, švenčia kalendorines šventes, rengia koncertus ir vakarones. Ansamblis „Gadula“ daug koncertuoja, dalyvauja festivaliuose, turi parengęs nemažai teminių programų (kalendorinių: advento, Užgavėnių, Rasų, Ilgių dainų; šeimos, karinių dainų bei daug kitų).

 

Pasidainavimas vyks lapkričio 6 d., 19 val., Tautinės muzikos skyriuje, L. Zamenhofo g. 12.

 

Renginys – nemokamas.

Daugiau renginių

08
08
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: ANIMACIJOS DIRBTUVĖS
08
08
MUZIKINĖ POPIETĖ SU „DJ FOLK“
08
14
MĀRIS GROSBAHS MENINĖS INSTALIACIJOS „300 IR VIENAS“ ATIDARYMAS

Bendraukime