Rotušės skyrius

Vasario 20 d. 17 val.

INGOS LINEVIČIŪTĖS PARODOS „OBSESIJOS“ ATIDARYMAS

„Obsesijos“ („Obsessions“) – tai personalinė Ingos Linevičiūtės paroda apie šiuolaikinį gyvenimo būdą: įsipareigojimus, įpročius ir (ne)malonumus. Ranka pieštose animacijose atsispindi situacijos, kurios liudija apie socialinių tinklų priklausomybę, identiteto praradimą, susitapatinimą ir galią. Pasitelkdama humorą ir simbolizmą, menininkė interpretuoja ir kuria istorijas apie šiuolaikinio žmogaus kalėjimą – obsesijas.

 

Parodoje pristatomas piešinių ir animacijų ciklas, kuriame tyrinėjamas santykis tarp tikrovės ir virtualaus pasaulio, įkvėpimų ir apsėdimų. Klausiama, kas yra tikra, o kas – ne. Ar virtualioje erdvėje kuriamas pasaulis yra įkvepiantis, ar labiau žalojantis. Ar tai prasminga?

 

Ieškoma ir pačiame kūrybos procese, kai situacijos yra dekonstruojamos ir tam tikri motyvai pasirenkami tolesniam naratyvo plėtojimui. Fragmentavimo ir kūrybinio ieškojimo būdu naratyvas atsiskleidžia proceso metu, sukuriama terpė meninei išraiškai ir naujos prasmės.

 

Inga Linevičiūtė – lietuvių menininkė, gyvenanti ir kurianti Kopenhagoje. Baigusi Kauno dailės gimnaziją, Inga studijavo vaizduojamąją dailę Vidurio Lankašyro universitete, vėliau – skaitmeninį meną Kembervelio menų koledže, Londono menų universitete, Jungtinėje Karalystėje. Ingos kūriniai eksponuoti šiuolaikinio meno institute „ICA“ Londone , Liverpulio bienalėje, šiuolaikinio meno centre „The Exchange“ Kornvalyje, „Hanover Project“ Prestone, šiuolaikinio meno centre „Den Frie“ Kopenhagoje, Lietuvoje – galerijoje „Vartai“, VDU menų galerijoje 101, Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje ir kitur. Savo darbuose Inga kuria absurdiškus pasakojimus, įkvėptus vartotojiškumo, populiariosios kultūros, socialinės atskirties ir tautosakos temų.

 

Parodos rengėja – menininkė Inga Linevičiūtė

 

Parodos atidarymo renginys vyks vasario 20 d. 17 val. Renginys nemokamas.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo vasario 19 d. iki kovo 29 d.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime