Pilies skyrius

Balandžio 3 d. 17.30 val.

Kardas kaip istorinės piligrimystės įrankis

Daugiau nei 300 metų lenkiškieji (lenktieji) kardai buvo vienas iš svarbiausių ginklų Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kariuomenėse. Balandžio 3 d. Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius kviečia susipažinti su šių ginklų istorija ir jų valdymo technika.

 

Pastaraisiais metais Lenkijoje ir Lietuvoje atgimsta svarbios nematerialaus paveldo rūšys – unikali kalvystės technika ir kardų rekonstrukcijų gamyba bei atkuriamos kardų valdymo technikos.

 

Kviečiame visus norinčius išgirsti nuo XVII a. išplitusių kardų istoriją, apžiūrėti niekur iki šiol nedemonstruotus lenkiškus (lenktuosius) kardus iš privačios kolekcijos ir susipažinti su kardų valdymo technikos elementais. Tai išskirtinė proga susipažinti su retais eksponatais ir nematerialaus paveldo tradicijomis Kauno pilyje.

 

Renginio svečias – Kauno technologijos universitetas profesorius dr. Kęstutis Zaleckis. Vakaro citata: „lenkiškas (lenktas) kardas ir unikalios jo valdymo technikos man yra istorinės piligrimystės įrankis ir objektas“.

 

Klausytojų skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu pilis.kasa@kaunomuziejus.lt arba telefonu 8 37 300 672.

 

Renginys vyks balandžio 3 d. 17.30 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje, edukacijų erdvėje PILIS (Pilies g. 17, II aukštas).

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime