Kauno miesto muziejus

2024 m. vasario 16 d. 12.00–17.00 val.

KAUNAS MINI VASARIO 16-ĄJĄ: NEMOKAMAS KMM LANKYMAS

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Kauno miesto muziejus kviečia švęsti kartu – 12.00–17.00 val. Kauno pilyje (Pilies g. 17), Tautinės muzikos muziejuje (L. Zamenhofo g. 12), M. ir K. Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31) bei J. Gruodžio namuose (Salako g. 18) kviečiame apsilankyti nemokamai. 

 

Kas laukia? 

 

KAUNO PILIS (PILIES G. 17) 

 

Mobilaus žaidimo „Naujasis Hanzos kelias“ virtualios realybės siužetas Kauno pilyje. Mobilusis žaidimas „Naujasis Hanzos kelias“ – tai pilna patirčių kelionė po Nemuno žemupio kultūrinio paveldo objektus. Žaidimą papildo ir praplečia virtualios realybės siužetai. Vienas jų – Kauno pilyje. Užsidėk virtualios realybės akinius ir leiskis į nuotykius. 

 

Paroda „Naujas muziejuje: taksi automobilio ratlankio gaubtas“. Šį kartą vieno eksponato parodoje pristatome XX a. 7–9 deš. Kaune važinėjusio „Volga GAZ-24“ taksi automobilio ratlankio gaubtą, kuris atsitiktinai rastas viename iš Kauno miesto muziejaus skyrių – Juozo Gruodžio namuose. 

 

TAUTINĖS MUZIKOS MUZIEJUS (L. ZAMENHOFO G. 12) 

 

Interaktyvi tradicinių šokių ir kapelos erdvė. Šioje Tautinės muzikos muziejaus erdvėje inovatyviomis priemonėmis populiarinamas lietuvių folkloras – tradiciniai šokiai ir muzika. Erdvėje, kuri yra pritaikyta įvairių poreikių lankytojams, galima išbandyti net tris žaidimus. 

 

Asamblėja. Tai ypatingas spalvų ir garsų pasaulis, sukurtas virtualios realybės pagalba. Užsidėję 3 D akinius per kelias akimirkas atsidursite meniškoje muzikos aplinkoje. Ši kelionė jus nuves prie pradžių pradžių, prie paties savęs, todėl kviečiame išbandyti! 

 

MIKO IR KIPRO PETRAUSKŲ NAMAI (K. PETRAUSKO G. 31) 

 

Atvirukų ir atvirlaiškių paroda „Mielas, Aleksandrai!“. Parodoje pristatomi atvirukai ir atvirlaiškiai iš kompozitoriaus, vargonininko, choro dirigento, kariljonininko Aleksandro Kačanausko (1882-1959) kolekcijos. Daugumą atvirukų kompozitorius įsigijo pats, studijuodamas ar lankydamasis įvairiose užsienio šalyse bei keliaudamas Lietuvoje. Kitus atvirukus muzikui atsiuntė kolegos, draugai, giminaičiai: Veronika Podėnaitė, Juozas Naujalis, Juozas Byla ir kt. 

  

JUOZO GRUODŽIO NAMAI (SALAKO G. 18) 

 

Viktorina „Ką žinai apie Gruodžius?“. Linksma ir žaisminga viktorina, kurios metu galėsite ne tik pasitikrinti žinias, bet ir sužinoti naujų faktų apie Lietuvos kompozitorių tėvą, dirigentą, profesorių Juozą Gruodį ir jo žmoną Stasę.  

 

Visos veiklos – nemokamos. 

Daugiau renginių

02
29
KONCERTAS „SUSKAMBĖKIM!“
03
04
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
03
11
KOVO 11-OJI KAUNO MIESTO MUZIEJUJE
03
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: SKAMBANČIOS VELYKOS

Bendraukime