Kauno miesto muziejus

Sausio 2 d. 16 val.

Kaunas: nuo pasienio karinės tvirtovės iki europinės valstybės sostinės

2019 metų sausio 2 d. Kauno miesto muziejus kviečia į diskusiją, kurios metu atkreipsime dėmesį, kuo Kaunui, kaip miestui, jo identitetui yra tokie svarbūs 1919-ieji metai. Kaip vyko valstybinių institucijų persikėlimas, krašto gynybos organizavimas Kaune, kaip skirtingos tautinės bendruomenės sugyveno tuometiniame Kaune? Ar galime 1919-ius vadinti kone antruoju Kauno gimtadieniu? O gal tai per drąsi provokacija?

 

Diskusijoje dalyvaus: Kauno miesto savivaldybės vicemeras Simonas Kairys; Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis, Vytauto Didžiojo universiteto Kauno istorijos centro vadovas profesorius Jonas Vaičenonis, Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Aistė Lazauskienė, istorijos populiarinimo projekto „LT1918“ iniciatorius Justas Juras; Kauno istorijos draugijos pirmininkas Gediminas Kasparavičius; Kaunas 2022 programos Modernizmas ateičiai koordinatorius Žilvinas Rinkšelis.

 

Diskusiją moderuos Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkas Simonas Jazavita.

 

Renginio metu Kauno miesto muziejus pristatys projektą Prieš 100 metų, kuris buvo įkvėptas ir pradėtas bendradarbiaujant su projekto LT1918 komanda. Renginį užbaigs – Kauno miesto muziejaus ir Kauno regioninio valstybės archyvo (KRVA) sutarties dėl bendradarbiavimo pasirašymas (pasirašo Gabrielius Sužiedėlis ir KRVA direktorius Gintaras Dručkus).

 

Renginys vyks sausio 2 d. 16 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime