Kauno miesto muziejus

Rugpjūčio 22 d. 17.30 val.

KAUNIEČIŲ ATMINTIS KALBA: 1989 08 23

1989 m. rugpjūčio 23 d. minint Molotovo-Ribbentropo pakto 50-ąsias metines, trijų Baltijos šalių gyventojai susikibo rankomis ilgiausioje žmonių grandinėje istorijoje. To pasaulis dar nebuvo matęs! Tai buvo žmonių protestas dėl Slaptųjų protokolų ir Baltijos šalių nepriklausomybės panaikinimo. 2–2,5 milijono žmonių, nuo Vilniaus iki Talino susikabinę rankomis ir taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos, išreiškė svarbiausią savo norą – Laisvės!

 

Šią unikalią akciją bendromis jėgomis surengė Lietuvos persitvarkymo sąjūdis, Latvijos ir Estijos liaudies frontai, o jos sėkmę garantavo didelis žmonių susidomėjimas, noras dalyvauti neeiliniame renginyje bei bendro tikslo siekimas. Kauniečiai taip pat neliko nuošalyje – net susidarius ištisinei automobilių kolonai, skubėjo iš miesto į jiems jau užimtas vietas žmonių grandinėje. Visos pastangos buvo ne veltui – Baltijos kelias tapo svarbiu įvykiu šalių žygyje link nepriklausomybės.

 

Kauno miesto muziejus kviečia visus kauniečius ir miesto svečius prisiminti šį neeilinį įvykį, kuris paliko vieną ryškiausių pėdsakų bendroje Lietuvos, Latvijos bei Estijos istorijoje. Miesto rotušėje vyksiančio renginio metu aptarsime istorinę šio reiškinio svarbą, taip pat pristatysime trumpametražį filmą, kuriame pamatysite dokumentuotus labiausiai jaudinančius 1989 m. rugpjūčio 23 d. įvykius bei jautrius dalyvių iš Kauno prisiminimus. Filme jaučiamas žmonių solidarumas, ryžtas susivienyti ir begalinis užsispyrimas, kurių dėka buvo sukurta nepriklausoma Baltijos šalių ateitis.

 

Vieta: Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius (Rotušės a. 15)

Laikas: rugpjūčio 22 d. (ketvirtadienis) 17:30 val.

Partneriai: Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime