Kauno miesto muziejus

2022 m. gruodžio 15 d. 18 val.

Knygos „Kaunas: pasakojimai apie miestą ir jo žmones“ pristatymas

700 metų ir 33 istorijos. Kaip atrodė kauniečio pasaulis skirtingais laikotarpiais? Kuo jis gyveno, ką valgė, kuo tikėjo, ką dirbo, kas buvo svarbu ir ką paliko šiems laikams? Viskas – vienintelėje knygoje apie Kauną iki pat 2022-ųjų.

 

Šis Kauno istorijos pasakojimas yra aštuonių autorių kolektyvinis darbas, kuriame išlikę istoriniai faktai ir pavienės biografinės detalės panaudojami kuriant nedidelius apsakymus apie daugiau nei septynis amžius siekiančią miesto istoriją su skirtingais personažais, įvykiais, darbais ir buitimi.

 

Knyga susideda iš 33 skyrių, kiekviename iš jų siekiama atskleisti tam tikras temas: erdvė, teisė, religija, amatai, pramonė, prekyba, švietimas, valdžia, mityba, medicina, karas, nusikaltimai, kultūra, sportas, šventės – visa tai yra mūsų kasdienybė šiandien, lygiai su tomis pačiomis problemomis susidūrė ir mūsų protėviai. Viliamės, kad kelionė knygos puslapiais suartins dabarties kaunietį bei miesto svečią su tais, kurie ne per vieną dieną, o per ilgus amžius pastatė mūsų visų mylimą miestą.

 

Kviečiame visus susitikti gruodžio 15 d., ketvirtadienį, 18 val. istoriniuose „Pienocentro“ rūmuose (Laisvės al. 55), III aukšte, knygos „Kaunas: pasakojimai apie miestą ir jo žmones“ pristatymo renginyje, kuriame galėsite pabendrauti su autoriais ir įsigyti pristatomą knygą.

 

Knygos autorė – dr. Giedrė Milerytė-Japertienė. Bendraautoriai: dr. Laima Bucevičiūtė, dr. Simonas Jazavita, dr. Gediminas Kasparavičius, Lina Mikalkėnaitė, dr. Inga Puidokienė, dr. Rokas Sinkevičius, Sigita Žemaitytė-Strazdė.

 

Dizainerė – Inga Navickaitė-Drąsutė.
Iliustratorė – Gabrielė Gudaitytė.

 

Leidėjas: Kauno miesto muziejus, 2022.

 

Knyga yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

 

Renginio rėmėjas – AB „Kauno baldai“.
Renginio draugas – mokykla „Herojus“.

 

Renginys jo viešinimo tikslais gali būti fotografuojamas / filmuojamas. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog muziejus gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis.

Daugiau renginių

10
02
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
10
13
Operečių ir dainų kaleidoskopas „Aš ir Mikas“

Bendraukime