Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

2022 m. lapkričio 24 d. 18 val.

Knygos „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“ pristatymas

Kauno miesto muziejaus išleistų knygų kraitė šių metų pabaigoje pasipildė dar vienu solidžiu leidiniu – „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“. Autorių kolektyvo parengta ir gausiai istorinėmis Kauno fotografijomis iliustruota knyga bus pristatyta lapkričio 24 d. 18 val. M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31).

 

Tai jau antroji publikacija iš serijos, skirtos žymaus fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) daugiatūkstantiniam nuotraukų, negatyvų ir diapozityvų archyvui, saugomam Kauno miesto muziejuje. Šįsyk tema – įvairialypė tarpukario Kauno architektūra, nuo pavienių objektų iki platesnių panoramų, nuo būdingesnių to meto statybai tendencijų iki novatoriškų reiškinių ir atskirų architektų braižo detalių, nuo kuklesnių vienaukščių-dviaukščių gyvenamųjų pastatų iki valstybinės ir savivaldybės reikšmės visuomeninių projektų, iki šiol stebinančių savo monumentalumu.

 

Kruopščiai specialistų atrinkta ir jautriai meniškai sudėliota vizualinė medžiaga kuria saulėto, pažangaus, ekonominį ir mentalinį šuolį patiriančio tuomečio miesto įspūdį. Matome, kaip skirtingi architektūriniai pasirinkimai jungiasi tarpusavyje į harmoningą visumą. Akiai patrauklias, skirtingas perspektyvas atveriančias nuotraukas lydi istorikų ir architektūrologų tekstai, pristatantys jas S. Lukošiaus biografijos, miesto socialinės ir urbanistinės raidos kontekste.

 

Norintieji daugiau sužinoti apie leidinį ir jį įsigyti kviečiami 2022 m. lapkričio 24 d. 18.00 val. atvykti į Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31) vyksiantį leidinio pristatymą, kuriame dalyvaus knygos autoriai ir kiti garbūs svečiai. Renginys nemokamas.

 

➖➖➖➖➖

 

Leidėjas: Kauno miesto muziejus
Projekto vadovė: dr. Inga Puidokienė
Tekstų autoriai: dr. Gediminas Kasparavičius, dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis, dr. Rokas Sinkevičius
Dizainas: Ona Bričkutė

 

Partneriai: KTU Architektūros ir statybos instituto Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras, VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

 

Renginys jo viešinimo tikslais gali būti fotografuojamas / filmuojamas. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog muziejus gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis.

 

Projektą finansuoja:

 

Daugiau renginių

10
02
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
10
13
Operečių ir dainų kaleidoskopas „Aš ir Mikas“

Bendraukime