Kauno miesto muziejus

Kovo 20 d. 10–18 val.

Laimės diena Kauno miesto muziejuje

Laimė yra… pažinti miesto istoriją ir kultūrą be jokių barjerų! Jungiamės prie Kaunas 2022 iniciatyvos švęsti Tarptautinę laimės dieną ir kviečiame dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose bei ekskursijose, pritaikytose visiems: vaikams, suaugusiems, studentams, senjorams ir žmonėms su negalia. Ypatingai laukiame kelias kartas apimančių šeimų ir jų draugų!

 

💚 10:00 val. Ekskursija „Laimingų bajorų reikalai mieste“ / Pilies skyrius (Pilies g. 17)

 

Ar žinote, kaip atrodė bajoro diena? Kauno pilies seniūnas kviečia kartu keliauti į miestą – sutvarkyti reikalų. Išvykę iš pilies, per Mažąjį Vatikaną su Šv. Jurgio globa pasieksime miesto vartus, o bajoriškus reikalus baigsime tvarkyti prie Perkūno namo.

 

Laukiami visi, nusiteikę pasivaikščioti po Kauno senamiestį. Jei esate laimingi naujai iškepti tėveliai, ši ekskursija – puiki proga kartu su mažyliu pakvėpuoti grynu oru ir sužinoti, kuo gyveno bajorai prieš kelis šimtus metų.

 

Registracija telefonu (8 37) 300 672. Užsiėmimas – nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

 

💚 11:00 val. Edukacinis užsiėmimas „Laimės miesto herbas“ / Rotušės skyrius (Rotušės a. 15)

 

Kviečiame į užsiėmimą, kuriame susipažinsite su Kauno miesto herbu ir patys nusilipdysite molinį suvenyrą su Kauno simboliu tauru. Užsiėmimas tinkamas net 2-4 m. bamblių laimei didinti.

 

Registracija telefonu 8 610 82503. Užsiėmimas – nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

 

💚 13:00 val. Edukacinis užsiėmimas „Tautiniai laimės decibelai“ / Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12)

 

Kviečiame į nuotaikingą kelionę po muzikos instrumentų šalį. Susipažinsite su įvairiais lietuvių liaudies muzikos instrumentais, išbandysite sutartinių karaokė ir patys generuosite laimės decibelus žoliniais skudučiais, mediniais trimitais, daudyte, būgnu, tabalais ir kt. instrumentais. Edukacinis užsiėmimas tinkamas ir asmenims su regėjimo negalia.

 

Registracija telefonu (8 37) 422 295. Užsiėmimas – nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

 

💚 13:30 val. Edukacinis užsiėmimas „Laimės ir grožio paslaptys pagal K. Petrauską“ / M. ir K. Petrauskų skyrius (K. Petrausko g. 31)

 

Tarpukario Lietuvoje moterys grožį puoselėdavo K. Petrausko vardiniu muilu, tačiau jis buvo ne toks jau ir pigus. Tad galėjusios nusipirkti šio muilo gražuolės jautėsi labai laimingos. Kviečiame pasigaminti muilo repliką su dėžute. Gamindami kvapnų muilą, sužinosite ne tik tarpukario moterų grožio paslaptis, bet ir susipažinsite su Kipro Petrausko asmenybe, jo kūrybine veikla ir pomėgiais.

 

Turime galimybę užsiėmimą pravesti ir asmenims su judėjimo negalia.

 

Registracija telefonu (8 37) 731 184. Užsiėmimas – nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

 

💚 14:00 val. Pažintis su Pilies skyriaus ekspozicija / Pilies skyrius (Pilies g. 17)

 

Laukiame visų istorijos entuziastų, kuriems iki pilnos laimės reikalinga kasdieninė istorijos dozė. Pritaikyta ir asmenims su regėjimo negalia.

 

Registracija telefonu (8 37) 300 672. Užsiėmimas – nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

 

💚 10:00–18:00 val. Paroda „Lietuva litvakų kūryboje“ / Rotušės skyrius (Rotušės a. 15)

 

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus parengtoje parodoje atskleidžiami populiariausi Lietuvos vaizdiniai tapyboje, grafikoje, poezijoje, romanuose, dainose, muzikoje, kine, teatre. Vieniems menininkams rūpėjo romantizuoto istorinio Vilniaus vaizdai, kitiems – gimtasis šetlas ar tradicinis Lietuvos peizažas, tretiems – vargani darbininkų kvartalai, miestų griuvėsiai ar Lietuva už spygliuotos tvoros.

 

Parodą lydi specialiai asmenims su regėjimo negalia sukurtas audio gidas, nuodugniai pristatantis parodos turinį.

 

Vaikams ir žmonėms su negalia visų muziejaus skyrių lankymas – nemokamas, studentams – 1,2 €, suaugusiems – 2,5 € (Rotušės, Pilies skyriai) arba 2 € (Tautinės muzikos, M. ir K. Petrauskų skyriai).

 

💚 10:00–18:00 val. Laimingi Petrauskų namai / M. ir K. Petrauskų skyrius (K. Petrausko g. 31)

 

Kviečiame aplankyti M. ir K. Petrauskų skyriaus ekspoziciją „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“, kurioje daugiau kaip 200 eksponatų iš muziejaus rinkinio, skirtų įvairiausiems Valstybės teatro, operų ir baletų pastatymams, dirigentams, artistams, šokėjams, muzikantams ir memorialinius solisto K. Petrausko kambarius. Čia sužinosite, kaip kultūros asmenybės kūrė laisvą, kultūringą ir laimingą Lietuvą.

 

K. ir M. Petrauskų skyriaus ekspozicijų lankymas pritaikytas asmenims su judėjimo negalia.

 

Vaikams ir žmonėms su negalia visų muziejaus skyrių lankymas – nemokamas, studentams – 1,2 €, suaugusiems – 2,5 € (Rotušės, Pilies skyriai) arba 2 € (Tautinės muzikos, M. ir K. Petrauskų skyriai).

 

Organizuojami užsiėmimai yra #kaunas2022 organizuojamo Tarptautinės laimės dienos renginio dalis. Daugiau informacijos ir visa Laimės dienos renginių programa jau greitai: www.laimesdiena.lt

 

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime