Pilies skyrius

Rugsėjo 19 d. 17 val.

Maksymo Golovko parodos „Žvelgiant pro Kauno vartus“ atidarymas

Miestas yra idėjų produktas. Architektų, inžinierių ar dizainerių kūriniai permąstomi, idant būtų kuriamos naujos jų prasmės. Kauno miesto muziejus kviečia į parodą, atskleidžiančią miestą iš kitos perspektyvos – miestą kaip mitą, paslaptį, žaidimą ir simbolį.

 

Vaikystėje mūsų vaizduotė daugelį kasdienių dalykų gali paversti stebuklingais, tačiau ilgainiui šie gebėjimai daugelio prarandami, juos užgožia suaugėliškas racionalumas. O jei į miestą ir jo detales bandytume žvelgti ne tik kaip į mūsų gyvenamą erdvę, o kaip į įkvėpimą? Ką tada pamatytume?

 

„Vieną vakarą, bevaikštinėdamas po miestą, praėjau metalinius vartus. Tai buvo įėjimas į daugiabučių namų apsuptą kiemą. Dvi angos / skylės ant abiejų vartų pusių man priminė kaukę ar riterio šalmą. <…> Vėliau mieste radau 12 skirtingų vartų su panašiomis angomis/skylėmis. Juos nufotografavau, atspausdinau ant paprasto popieriaus, iškirpau jų kontūrus ir priklijavau ant kartono (pirmasis vartų karpinys buvo priklijuotas ant picos dėžutės kartono). Vartų nuotraukų spausdinimo mastelis buvo pasirinktas priklausomai nuo atstumo tarp angų. Jos karpinyje turėjo būti nutolusios viena nuo kitos tiek, kad žmogus per jas galėtų laisvai matyti savo akimis. Todėl skirtingi vartai – skirtingas kaukės dydis.

 

Kai visos kaukės buvo paruoštos, aš grįžau prie nufotografuotų vartų ir laukiau atsitiktinių praeivių. Taip atsitiktiniai praeiviai pamažu rikiavosi į vieną gretą, kurdami savitą šiuolaikinių riterių būrį,“ – apie savo miesto atradimų patirtis pasakoja menininkas Maksym Golovko.

 

Ką pasakiško miesto kasdienybėje galite atrasti jūs?

 

Parodos „Žvelgiant pro Kauno vartus“ atidarymas vyks rugsėjo 19 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17). Paroda veiks iki lapkričio 3 d.

Daugiau renginių

03
29
LAUKO PARODOS „GALINGI, NES VIENINGI!“ PRISTATYMAS
04
02
EDUKACINĖS POPIETĖS VAIKAMS: VELYKŲ ATOSTOGOS
04
03
Z. TOLIUŠIO KNYGOS „ATSIMINIMAI IR APYBRAIŽOS. GYVENIMO KELIO PRADŽIA (1889–1921)“ PRISTATYMAS
04
08
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS

Bendraukime