Kauno miesto muziejus

Sausio 31 d. 12 val.

Moksleivių tiriamųjų darbų konferencija „Kauno istorijos akiračiai“

Kauno miesto muziejus, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno istorijos centru, atgaivina ilgametę moksleivių tiriamųjų darbų, skirtų Kauno istorijai, tradiciją. Kviečiame Kauno miesto ir rajono 8–12 klasių mokinius tirti Kauno praeitį ir paveldą, o savo tyrimų rezultatus pristatyti viešai.

 

Organizatoriai tiki, kad šalies ir Europos praeities atvėrimas įmanomas tik pradedant nuo asmeninių „mažųjų istorijų“, todėl labai laukiami darbai, pasakojantys Kauno istoriją pasitelkiant į pagalbą savo šeimos ar kurio nors giminaičio, namo, gatvės patirtis. Atrenkant dalyvius pirmenybė bus teikiama pranešimams, paruoštiems remiantis savarankiškai surinkta autentiška medžiaga (rašytiniais šaltiniais, prisiminimais, artimųjų ir kaimynų asmeniniais archyvais).

 

Tikėtina, kad dalyvavimas konferencijoje suaktualins moksleivių domėjimąsi Kauno istorija, ugdys jų tiriamuosius ir komunikavimo įgūdžius, sudarys galimybę išgirsti profesionalių istorijos tyrėjų rekomendacijas ir taip pasirengti kitiems Kauno istorijos pažinimo iššūkiams (VDU Kauno istorijos olimpiadai, brandos darbui, kitiems tiriamųjų darbų pristatymams ir kt.).

 

Moksleivių tiriamųjų darbų konferencija vyks sausio 31 d. Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15). Moksleivių darbus komentuos ir geriausius pranešimus rinks Kauno miesto muziejaus ir Vytauto Didžiojo universiteto kaunistikos specialistų grupė. Visi konferencijos pranešėjai ir jų mokytojai gaus dalyvio pažymėjimus, geriausių pranešimų autoriai – diplomus ir simbolines dovanas.

 

Konferencijos programa

Daugiau renginių

11
28
TAU PASKAITA „LIETUVOS VISUOMENĖ PRIEŠ 100 METŲ: 1923 M. GYVENTOJŲ SURAŠYMAS“

Bendraukime