Kauno miesto muziejus

Vasario 13 d.

MOKSLEIVIŲ TIRIAMŲJŲ DARBŲ KONFERENCIJA „ŽYDAI KAUNO MIESTE IR REGIONE“

Kauno miesto muziejus, bendradarbiaudamas su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno istorijos centru, tęsia ilgametę moksleivių tiriamųjų darbų, skirtų Kauno istorijai, tradiciją. Kviečiame Kauno miesto ir rajono istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, pilietiškumo pagrindų ir menų mokytojus paskatinti 8–12 klasių mokinius tirti Kauno praeitį ir paveldą, o savo tyrimų rezultatus pristatyti viešai.

 

Šių metų konferencija „Žydai Kauno mieste ir regione“ yra skirta Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams paminėti. Konferencijos organizatoriai lauks darbų, pasakojančių apie Kauno žydų istoriją bei žydiškąjį palikimą mieste, pasitelkiant į pagalbą savo šeimos ar kurio nors giminaičio, kaimyno, namo, gatvės patirtis. Atrenkant dalyvius, pirmenybė bus teikiama pranešimams, paruoštiems remiantis savarankiškai surinkta autentiška medžiaga (rašytiniais šaltiniais, prisiminimais, artimųjų ir kaimynų asmeniniais archyvais).

 

Tikėtina, kad dalyvavimas konferencijoje suaktualins moksleivių domėjimąsi Kauno istorija, ugdys jų tiriamuosius ir komunikavimo įgūdžius, sudarys galimybę išgirsti profesionalių istorijos tyrėjų rekomendacijas bei pasirengti kitiems Kauno istorijos pažinimo iššūkiams (VDU Kauno istorijos olimpiadai, brandos ar kitų tiriamųjų darbų rengimui, jų pristatymams ir kt.).

 

Numatoma pranešimo trukmė – 10 minučių. Organizatorių ir auditorijos klausimams skiriamos 5 minutės. Moksleivių darbus komentuos ir geriausius pranešimus rinks Kauno miesto muziejaus bei Vytauto Didžiojo universiteto kaunistikos specialistų grupė. Visi konferencijos pranešėjai ir jų mokytojai gaus dalyvio pažymėjimus, geriausių pranešimų autoriai – diplomus ir simbolines dovanas.

 

Pranešimų santraukų el. paštu l.mikalkenaite@kaunomuziejus.lt laukiame iki 2020 m. sausio 20 d.!

Konferencija vyks Kauno miesto muziejuje 2020 m. vasario 13 d. (L. Zamenhofo g. 4).

 

Informaciją apie konferenciją teikia:

Lina Mikalkėnaitė, Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus muziejininkė

El. p. l.mikalkenaite@kaunomuziejus.lt, tel. nr. +370 695 16 218

 

Daugiau renginių

01
30
X ERDVĖ: LIZDAS SOUND INSTITUTE
02
03
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
02
06
Edukacinės programos pristatymas muzikos mokytojams
02
08
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: RUOŠKIMĖS UŽGAVĖNĖMS!

Bendraukime