Kauno miesto muziejus

2019 m. gegužės 18 d. 12 val.

Muziejų diena ir naktis Kauno miesto muziejuje

Gegužės 18 d. Kauno miesto muziejus kviečia kartu švęsti Tarptautinę muziejų dieną bei Europos muziejų naktį!

Tądien muziejaus skyriai lankytojų laukia nuo 12 iki 24 val. Nemokamas skyrių lankymas prasideda nuo 18 val.:

Rotušės skyrius (Rotušės a. 15)
Pilies skyrius (Pilies g. 17)
Tautinės muzikos skyrius (L. Zamenhofo g. 12)
M. ir K. Petrauskų skyrius (K. Petrausko g. 31)

Speciali Tarptautinės muziejų dienos programa Rotušės skyriuje:

• Nuo 12 ir 16 val. Rotušės skyriuje vyks muziejaus ir 200M2 rengiamos architektūrinės edukacinės dirbtuvės „Miesto architektai”. Jų metu galėsite susipažinti su žymiausiais tarpukario Kauno architektų darbais, kūrybos bruožais, išmokti atpažinti išskirtines detales jų projektuotuose pastatuose. Pasisėmus įkvėpimo iš žymiųjų architektų, savuosius sumanymus edukacinių dirbtuvių dalyviai galės realizuoti individualiuose projektuose.Būtina išankstinė dalyvių registracija el. paštu: kasa@kaunomuziejus.lt. Laiške nurodykite dalyvių skaičių ir vaikų amžių. Dalyvavimas užsiėmime – nemokamas! Užsiėmimo trukmė iki 1,5 val.
  • 18 val. – parodos „Kauno (ne)laikinumai“, skirtos Laikinosios sostinės metams pažymėti, atidarymas. Parodoje retrospekyviai pristatomas 1919–1940 m. Kaunas. Po I pasaulinio karo Vilnių užėmus bolševikams, o vėliau lenkams, Kaunas nuo 1919 m. sausio tapo laikinąja Lietuvos sostine. Šioje parodoje žvelgsime ne tik į praeitį, bet ir į dabartį, analizuodami, kurie Laikinosios sostinės laikotarpio ženklai yra tapę neatskiriama Kauno tapatybės dalimi.

Europos muziejų nakties proga nuo 18 val. iki vidurnakčio muziejaus skyriai lankomi nemokamai! Rotušės, Pilies, Tautinės muzikos bei M. ir K. Petrauskų skyriuose jūsų laukia netikėčiausių istorijų pasiruošę papasakoti muziejininkai.

Rotušės skyriuje į seniausius laikus jus nukels muziejaus rūsiuose esanti istorinė ekspozicija, į Laikinosios sostinės laikmetį persikelsite aplankydami burmistro J. Vileišio kabinetą bei apžiūrėdami naujausią parodą „Kauno (ne)laikinumai“, sovietmečio Kauną galėsite pajusti apžiūrėdami keramikos ir fotografijų parodas, o šių laikų miestą turėsite galimybę išvysti pro Rotušės bokšto langus.

Pilies skyriuje galėsite sutikti požemiuose gyvenantį interaktyvų vaiduoklį, sulošti vieną kitą kvirkato partiją bei apžiūrėti išskirtinę parodą: „Vytis – Lietuvos ir lietuvių. Išeivijos indėlis kuriant modernios valstybės simbolius“.

Tautinės muzikos skyriuje pasiruoškite muzikuoti – interaktyvioje ekspozicijoje galėsite išbandyti visus muzikos instrumentus, su draugais padainuoti sutartinių karaoke ar net pamėginti pabūti didžėjais, pasitelkiant pagalbon unikalų interaktyvų žaidimą „DJ Folk”. Ir būtinai apžiūrėkite naujausią skyriaus parodą apie postfolkloro festivalius „Klegesiai, žaibai, naktibaldos ir juodaragiai“.

M. ir K. Petrauskų skyriaus kiemelyje veiks muzikinė tarpukario fotoateljė, o M. ir K. Petrauskų namuose laukiantys muziejininkai pakvies apžiūrėti memorialinį K. Petrausko butą, interaktyvią ekspoziciją „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“, edukacinę klasę su visais jai priklausančiais atributais bei joje esančią parodą „Lietuviškos operos ir jų kūrėjai. Nuo „Birutės“ iki „Dryžuotos operos““, o pailsėti galėsite neformalioje skyriaus „X erdvėje“.

ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: PAS PETRAUSKUS
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS