Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

2022 m. gruodžio 20 d. 18 val.

NEBYLUSIS KINAS: Ad astra

XX a. pradžioje, kai kino kalba nusistovėjo ir filmų kūrėjai nebebijojo išlipti iš teatrališkų kadrų, fantazijos ir eksperimentai krypo į dangų. Čia jau skraidė dirižabliai ir pirmieji lėktuvai, tačiau tai vyko taip retai, kad kino teatro žiūrovai galėjo tik įsivaizduoti, ką reiškia sėdėti viename iš jų bei skrosti iš pažiūros tolimą dangų. Teatrų repertuaruose tokių filmų buvo daug, jie buvo populiarūs ir žiūrimi.

 

Dangus ir jo begalybė visuomet viliojo žmogų, kuris norėjo ne tik skristi tarp debesų, bet ir pakilti už regimos atmosferos ribų, pasiekti tolimas planetas. Mokslinė fantastika vystėsi ne tik literatūroje, bet ir kine, nuo XX a. pradžios pradėta svajoti apie keliones į tolimas planetas. Pirmuoju mokslinės fantastikos kūriniu kino industrijoje laikomas 1902 m. Georges‘o Melieso išleistas filmas „Kelionė į mėnulį“.

 

Gruodžio 20-ąją į dangų kilsime ir mes. Paskutinio nebyliojo kino seansų ciklo renginio metu išvysime net 4 trumpas danguje vykstančias mokslinės fantastikos istorijas, sukurtas 1906–1911 metais įvairių britų kino pradininkų.

 

Filmus nuotoliniu būdu pristatys kino archyvaras, ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis, o įgarsins pianistas, vienintelis profesionalus taperis Lietuvoje – Viktoras Orestas Vagusevičius. Filmų titrai – tik anglų kalba.

 

Renginys vyks 2022 m. gruodžio 20 d. 18 val. M. ir K. Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31). Renginys nemokamas.

 

Renginiai jų viešinimo tikslais gali būti fotografuojami / filmuojami. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog muziejus gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime