Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

2022 m. spalio 25 d. 17 val.

NEBYLUSIS KINAS: IMMORTALIS

Pirmaisiais kino gyvavimo metais, išbandžius primityvią techniką filmuojant realius vaizdus, kino pradininkai atsigręžė į fantazijas, sapnus, magiją ir, žinoma, mistinius personažus bei košmarus. Jau 1896 metais Žoržas Meljesas (Georges Méliès) sukūrė „Baisingą naktį“ ir „Košmarą“. Nors filmai tuo metu tetruko minutę ar dvi, galima tik įsivaizduoti, kaip jautėsi košmariškus vaizdus stebintys žiūrovai.

 

Laikui bėgant filmavimo technika ir kino kalba tobulėjo, filmai ilgėjo ir jau pirmajame bei antrajame praeito amžiaus dešimtmetyje kino ekranus pasiekė vienos ar dviejų ričių trukmės (15–25 min.) siaubo literatūros adaptacijos. Atgijo iki tol tik knygų puslapiuose gulėję monstrai, žudikai ir vaiduokliai.

 

Spalio 25 d. 18 val., nusileidus vakaro sutemoms, susipažinsime su trimis kino juostoje atgimusiais 1910–1915 m. klasikiniais siaubo kūriniais, kuriuos įgarsins pianistas, vienintelis profesionalus taperis Lietuvoje Viktoras Orestas Vagusevičius.

 

Filmų titrų labai nedaug ir jie bus tik anglų kalba. Filmus pristatys kino archyvaras, ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ sumanytojas Aleksas Gilaitis.

 

//

 

Paroda „Immortalis“

 

Spalio 25 d. prieš kino seansą (nuo 17 val.) kviečiame aplankyti išskirtinę trumpalaikę keturių dienų parodą, kuri apžvelgs mirties atspindžius mūsų kultūroje. Parodoje bus pristatomi Kauno miesto muziejaus fonduose saugomi eksponatai, susiję su mirties tematika. Tai pomirtinės kaukės, relikvijoriai, žymių muzikų laidotuvių fotografijos…

 

Parodą aplankyti galėsite muziejaus darbo metu spalio 25–28 d. (ne renginio metu – įsigijus muziejaus lankymo bilietą).

 

17.00 val. – parodos pristatymas

18.00 val. – nebyliojo kino seansas

 

Renginys vyks M. ir K. Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31).

 

Renginys nemokamas.

 

——

Renginys gali būti fotografuojamas / filmuojamas. Jūsų atvykimas į renginį reikš sutikimą, jog nuotraukos / vaizdo įrašai su Jūsų atvaizdu gali būti viešinami muziejaus reklamos ir komunikacijos tikslais.

 

 

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime