Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

2022 m. spalio 13 d. 18 val.

Operečių ir dainų kaleidoskopas „Aš ir Mikas“

Šiais metais spalio 13 dieną pasitiksime kompozitoriaus Miko Petrausko 150-ąsias gimimo metines. Sakome, kad ruduo bus Miko Petrausko laikas, kurį kviesime praleisti su jo muzika, prisimindami ir jo nuveiktus darbus. Greta operų „Birutė“, „Eglė – žalčių karalienė“ kompozitorius sukūrė daug dainų ir operečių, kurios skambėjo Lietuvoje ir lietuviškų bendruomenių susitelkimo vietose JAV. Vargonininkas, dirigentas, dainininkas, pedagogas ir kultūros veikėjas Mikas Petrauskas reikšmingiausią žymę paliko kaip pirmosios lietuvių nacionalinės operos kūrėjas, tačiau aplink save subūrė lietuviško žodžio ir gaidos ištroškusius muzikos profesionalus ir mėgėjus, o jiems skyrė savo dainų ir linksmųjų muzikinių vaidinimų melodijas.

 

Kompozitoriaus jubiliejiniams metams koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ su savo kolektyvais – Kauno muzikos ansambliu „Ainiai“ ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas“ – inicijavo projektą „Aš ir Mikas“, kurių dėka pažinsime negirdėtus, tik muzikos istorijos puslapiuose minimus Miko Petrausko muzikos aruodus. Pasirinktas kompozitoriaus baras – operetės, kurių kompozitorius sukūrė apie 20 ir kurios prieš šimtmetį stimuliavo Lietuvos muzikinį gyvenimą, įtraukiant mėgėjų chorus ar solistus. Pasirinkta tema „Aš ir Mikas“ keliame klausimą, kiek prieš šimtmetį aktualūs kūrybiniai bandymai galėtų būti aktualūs ir prasmingi XXI amžiaus žmonėms. Bendradarbiaujant su Kauno miesto muziejumi ir susipažinus su jų fondų resursai, būsimoms programoms sudėjome medžiagą daugiau kaip pusšimčio turimų eksponatų – natų. Taip atgimė dvi operetės („Girių karalius“, „Šventoji naktis“) ir M. Petrausko operečių ir dainų kaleidoskopas. Bendradarbiaujant su Kauno miesto muziejumi ir susipažinus su fondų resursais būsimai programai atrinkta apie 20 kompozicijų iš daugiau kaip pusšimčio turimų eksponatų – natų.

 

2023 m. spalio 13 d. 18 val. M. ir K. Petrauskų namuose (K. Petrausko g. 31) kviečiame į pirmąjį šio projekto renginį. Dalyvavimas – nemokamas.

 

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“

Bendraukime