Rotušės skyrius

Vasario 6 d. 17 val.

PARODOS „METAS TEATRE“ ATIDARYMAS

Vasario 6 d. 17 val. Kauno miesto muziejus kviečia į dailininkės prof. Giedrės Riškutės parodos „Metas teatre“ atidarymą. Parodoje pristatomi dalininkės kurti XX a. 8-10 deš. Kauno muzikinio teatro spektaklių scenografijos ir kostiumų eskizai.

 

Įtaigios spalvos, jomis išgaunami erdvės pojūčio ir smulkių detalių deriniai, vos menamos švelnios aliuzijos į veiksmo vietą ir laiką – tai ne tik Giedrės Riškutės scenovaizdžių požymiai, bet ir ypatumai, kuriais 9–10 dešimtmečiais pasižymėjo Kauno muzikinio teatro, kuriame Giedrė dirbo dailininke, spektaklių scenografija. Spektaklių paprastai einama žiūrėti, ir tai akivaizdžiai byloja apie dailininko kuriamo vaizdo svarbą.

 

Parodos paveiksluose stebuklinė spektaklio atmosfera atsiskleidžia ne tik vaikams skirtų kūrinių scenovaizdžių ir kostiumų eskizuose, bet ir solidžiuose suaugusiesiems skirtuose veikaluose. Tai lemia ypatingas dailininkės koloristinis skonis, kuriame išryškėja jos gebėjimas kurti veiksmo nuotaiką tiek spalviniais kontrastais, tiek ir subtiliais niuansais, daugiau pusiausvyros kompozicijoms teikiančiais dydžiais, tekstūromis, linijomis.

 

Ši paroda – ne taip jau dažnai pasitaikanti galimybė „pamatyti“ seniai neberodomus Kauno muzikinio teatro spektaklius, o teatro lankytojams – palyginti šiandieninio ir jau istorija tapusio kelių dešimtmečių senumo vaizdų kalbos pokyčius.

 

Parodos atidarymo renginys vyks vasario 6 d. 17 val. Renginys nemokamas.

 

Parodos kuratorė ir teksto apie parodą autorė – menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė

 

Parodą rengė – dailininkė prof. Giedrė Riškutė Kariniauskienė

 

Dalis parodoje eksponuojamų darbų yra Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus nuosavybė.

 

Paroda veiks Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) nuo vasario 6 d. iki kovo 1 d.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime