Pilies skyrius

2022 m. vasario 8 d. 17.30 val.

PARODOS „NUO VANDALIZMO IKI PAVELDO: KAUNO GATVĖS MENAS“ ATIDARYMAS

Ar susimąstėte, kada buvo sukurtas pirmasis grafitis? O pirmoji neofreska? Dar pirmykščio žmogaus urvuose? Ar Pompėjos gatvėse? O gal jau moderniais laikais ant autobusų, traukinių ar privačių lėktuvų?

 

Vasario 8 d. 17.30 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje atveriama paroda „Nuo vandalizmo iki paveldo: Kauno gatvės menas“ skirta urbanistinio meno ištakoms Kaune, siekiančioms sovietmetį. Kviečiame įsigilinti į pagrindinius skirtumus tarp daugelio maišomų sąvokų, tokių kaip grafitis ar neofreska, taip pat sužinoti, kur atsirado pirmieji Kauno grafičiai. Paroda pristato ir skirtingais dešimtmečiais vyravusias urbanistinio meno formas mieste, tuometinės žiniasklaidos reakcijas į piešėjus, ir tai, kaip praėjusio šimtmečio pabaigoje vandalizmu laikytas užsiėmimas virto miestiečių mylimu menu, kuriam jau taikomos apsaugos priemonės.

 

Parodos organizatorius: VšĮ „Heritas LT“, kultūros paveldo festivalio „Heritas’21: (Į)krauk kultūros paveldą!“ dalis

 

Parodos kuratorė: Milda Žiūkaitė

Parodos dizainerė: Toma Kanytė

Dėkojame: Deimantei Valinčiūtei, Gintarei Petuchovaitei, Laimai Nomeikaitei, Tadui Vincaičiui, Alvydui Žukauskui.

 

Parodos atidarymas vyks Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17) 2022 m. vasario 8 d. 17.30 val.

 

Parodos atidarymo renginys nemokamas. Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Jame galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą.

 

❗ DĖMĖSIO: visiems vyresniems nei 6 metų amžiaus dalyviams renginio metu privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių, priglundantį prie veido ir visiškai dengiantį nosį ir burną.

 

Paroda veiks iki 2022 m. kovo 27 d.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime