Kauno miesto muziejus

Balandžio 4 d. 17 val.

Paskaita „Algirdo Vokietaičio slaptosios misijos Švedijoje“

Balandžio pirmąją savaitę Kaune rengiamų Skandinavijos dienų metu Kauno miesto muziejus kviečia į paskaitą, skirtą žymios Vokietaičių šeimos atstovo Algirdo Vokietaičio (1909–1994 m.) įnašui į antinacinį ir antisovietinį pasipriešinimą.

 

A. Vokietaičio ir bendražygių dėka pogrindinė organizacija Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga 1943 ir 1944 m. galėjo turėti savo atstovą vienintelėje mūsų kaimynystėje likusioje laisvoje ir neutralioje valstybėje – Švedijoje. Tai leido siųsti į užsienį dokumentus, pogrindžio spaudą, informaciją radiogramomis ir net radijo ryšiu apie padėtį okupuotoje Lietuvoje ir rezistencinį judėjimą, taip pat palaikyti ryšius su lietuvių ir užsienio diplomatais bei užsienio žvalgybų karininkais.

 

Ši slapta ir istoriškai unikali misija ne tik savaip įsirašė į Lietuvos likimą, bet ir dramatiškai atsiliepė pačiam Algirdui Vokietaičiui, kuriam buvo lemta užaugti pedagogo, Kauno burmistro šeimoje, pabaigti Vienos ir Marburgo universitetus, tapti perspektyviu sporto pedagogu, Kūno kultūros rūmų direktoriumi, o paskui – pogrindinės veiklos organizatoriumi, Štuthofo koncentracijos lagerio kaliniu, raudonosios armijos gurguolininku, nelegalia persona Lenkijoje ir bėgliu į Vakarus, dar sykį atsiduriant Švedijoje, o vėliau ir JAV.

 

Paskaitos metu bus demonstruojama virtuali paroda, parengta Kauno miesto muziejuje saugomo Algirdo Vokietaičio fondo istorinių dokumentų pagrindu.

 

Paskaitą skaitys Kauno miesto muziejaus muziejininkas Rokas Sinkevičius.

 

Renginys vyks balandžio 4 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).

 

Visi Skandinavijos dienų renginiai: bit.ly/skandinavijosdienos2019

 

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime