Kauno miesto muziejus

Sausio 16 d. 15 val.

Paskaita-diskusija apie sovietmečio kultūrinę opoziciją

Kauno miesto muziejus kviečia į Sauliaus Grybkausko paskaitą-diskusiją „Sovietmečio kultūrinė opozicija archyvų dokumentuose ir amžininkų pasakojimuose“, kurios metu bus pristatyti programos „Horizon 2020“ tarptautinio projekto rezultatai.

 

Lietuvos istorijos institutas nuo 2016 m. kartu su kitomis ES šalių mokslo įstaigomis vykdo programos „Horizon 2020“ tarptautinį projektą „Kultūrinė opozicija: suvokiant disidentų kultūrinį paveldą buvusiose socialistinėse šalyse“ (angl. COURAGE: Cultural Opposition: Understanding the Cultural Heritage of Dissent in the Former Socialist Countries).

 

Projekto metu analizuojami duomenys apie Vidurio ir Rytų Europos šalyse saugomus fondus, dokumentus, kitus šaltinius, kurie liudija apie tose šalyse buvusią disidentų veiklą, kultūrinę opoziciją, konfliktų ir įtampų su komunistiniu režimu momentus.

 

Įgyvendinant projektą parengta išsami studija, kurioje net 16 Rytų ir Vidurio Europos valstybių kultūrinė opozicija atsispindi kaip svarbi visos šiuolaikinės Europos kultūros paveldo dalis. Kviečiame atvykti ir susipažinti su 2016–2019 metais vykdomo projekto rezultatais.

 

Paskaita vyks sausio 16 d. 15 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).

 

Daugiau informacijos apie projektą: http://lt.cultural-opposition.eu/

 

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime