Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

Rugsėjo 7 d. 13 val.

PAŽINIMO ŠEŠTADIENIAI | VILTIES BALSAI

Valstybės teatre ir Valstybinėje muzikos mokykloje nuo pat jų veiklos pradžios darbavosi daug žydų muzikų. Tai – Hofmeklerių, Stupelių šeimos, smuikininkai Ruvimas Stenderis, Laszlo Hajos, Izaokas Vildmanas-Zaidmanas, violončelininkas Povilas Berkavičius, dainininkas Chanonas Šulginas ir daugelis kitų. Daug žydų tautybės muzikų grojo Mažojoje scenoje. Jų veiklą įamžino įrašai, koncertų programos, mokiniai. Sukrečia žuvusiųjų skaičius ir dvasinė stiprybė muzikuoti mirties akivaizdoje. O viltį suteikia išgelbėjimo istorijos, viena jų – smuikininko Danieliaus Pomeranco dukters Danutės išgelbėjimas Kipro ir Elenos Petrauskų šeimoje ir išsigelbėjusios šeimos susijungimas. Viltis – „Hatikva“ skambėjo iškilmingame renginyje šv. Otilijos vienuolyne, kuriame grojo likę gyvi, koncentracijos stovyklose kalėję Kauno geto orkestro muzikantai, dirigavo kaunietis smuikininkas Michelis Hofmekleris.

 

Ekskursija vyks M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31), memorialiniame Kipro Petrausko bute ir ekspozicijoje „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“. Ekskursijoje akcentuojami Valstybės teatre ir muzikos mokykloje, vėliau konservatorijoje, taip pat Mažojoje scenoje veikusių žydų muzikų bei žydų gelbėtojų-muzikų likimai, taip pat Danutės Pomerancaitės išgelbėjimo istorija.

 

Po ekskursijos yra galimybė peržiūrėti dokumentinį filmą „Seserys“. Šis filmas – tai garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istorija. Tai gilus pasakojimas apie kilnius, pasiaukojančius žmones, išskirtines asmenybes – aktorę Eleną Žalinkevičaitę-Petrauskienę, jos vyrą, operos dainininką Kiprą Petrauską, apie Balį Simanavičių, pirmąjį Danutės Pomerancaitės ir jos pusseserės Rūtos Lopianskaitės gelbėtoją.

 

Ekskursija vyks rugsėjo 7 d. 13 val. Registracija telefonu (8 37) 731 184 arba el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt .

 

Dalyvavimas – su lankytojo bilietu (suaugusiems – 2 €, studentams – 1,2 €, vaikams muziejaus lankymas – nemokamas). Ekskursijos trukmė iki 45 min.

 

Pažinimo šeštadieniai – laikas pamatyti, išgirsti ir pajusti miesto istoriją bei kultūrą. Pažinimo šeštadienių tvarkaraštis:

 

DATA (ŠEŠTADIENIS) SKYRIUS EKSKURSIJOS / UŽSIĖMIMO PAVADINIMAS
Rugsėjo 7 d. 13 val. M. ir K. Petrauskų skyrius Vilties balsai
Spalio 5 d. 12 val. Tautinės muzikos skyrius Pažinkime lietuvių liaudies muziką
Gruodžio 7 d. 13 val. M. ir K. Petrauskų skyrius Valstybės teatras. Tautą burianti muzika

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime