Pilies skyrius

Spalio 26 d. 17 val.

Pirmieji šūviai: paraku šaunamojo ginklo naudojimo pradžia Lietuvoje

Kauno miesto muziejus kviečia pažymėti Lietuvos kariuomenės pergalės – mūsų mieste stovėjusios Vokiečių ordino Marienverderio pilies užėmimo634-ąsias metines, pasisemiant naujų ir apsvarstant jau turimas žinias.

 

Spalio 26 d. Pilies skyriaus parodų salėje istorikas, VDU doc. dr. Vytenis Almonaitis skaitys paskaitą „Pirmieji šūviai: paraku šaunamojo ginklo naudojimo pradžia Lietuvoje“.

 

Ar šaunamasis ginklas, užtaisytas paraku, pirmą kartą Lietuvoje galėjo būti panaudotas 1362 m., kuomet kryžiuočiai su gausiais talkininkais apgulė ir šturmavo Kauno pilį? Kuo ypatingas 1384 m. vykęs Marienverderio pilies, stovėjusios Nemuno ir Neries santakoje, apgulimas? V. Almonaitis kvies pasikapstyti po Lietuvos karybos istoriją, žvelgiant į faktus, kuriais esame užtikrinti ir žinias, kurias vertėtų apsvarstyti iš naujo.

 

Kartu su bendraautore LSMU doc. dr. Junona Almonaitiene, V. Almonaitis taip pat pristatys 2017–2018 m. VšĮ „Keliautojo žinynas“ išleistas knygas „Pietų Karšuva“ ir „Pietų Medininkai“, o renginį nušvies – „Kadujo“ giedamos sutartinės (vadovė dr. Laura Lukenskienė).

 

Renginys vyks spalio 26 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17). Susipažinti su knygų autoriais kviečiame dar prieš renginio pradžią – 16.30 val.

 

Organizatoriai:

Kauno miesto muziejus, VšĮ „Keliautojo žinynas

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime