Kauno miesto muziejus

2022 m. liepos 28 d.

POKALBIAI APIE DU MIESTUS: MEDINĖ ARCHITEKTŪRA

Liepos 28 d. 18 val. Kauno miesto muziejus kviečia į ant Pelėdų kalno vyksiančią diskusiją – pokalbį apie Kauno ir Vilniaus medinę architektūrą ir jos likimą.

Susitikimo metu kalbėsimės apie tai, kokią įtaką miesto ir jo žmogaus savivokai daro jo paveldas, koks paveldas Kaunui ir Vilniui patogus, o kokį būtų galima laikyti nepatogiu – taigi atmestinu ir nesaugotinu? Ir svarbiausia – kokią vietą užima greitai nykstantis medinis architektūrinis paveldas?

Pokalbį moderuos architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, jame dalyvaus miestų antropologė dr. Jekaterina Lavrinec, architektas Povilas Konkulevičiaus ir fotografas Andrius Surgailis.

Laukiame atvykstant kartu su visa šeima – kol vyresnieji klausys pokalbio, šalia vyks vaikams ir paaugliams skirtos veiklos:

• edukacinis žaidimas „Palapinė, kelionė ir muzika“: žaidimas, kurio metu dalyviai susipažins su svarbiausiomis Lietuvos muzikos pasaulio asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavins savo pastabumą, ieškodami paveikslėlių, pasislėpusių tarp margaspalvių palapinių, gros įvairiais muzikos instrumentais;
  • dirbtuvėlės „Kaip gimsta skudutis“: iš natūralaus tikro vamzdelio, augančio upių pakrantėse, tikrais staliaus įrankiais patys kursite tikrų tikriausią muzikos instrumentą – iš pradžių skudutį, švilpą, o galiausiai ir fleitą, kuriais pasimokysite ir groti;
  • užsiėmimas „Miestas atsinaujina: saugoti ar ne?“. Kuo vis dėlto skiriasi nauji ir seni pastatai? Kur slypi jų vertė? Ar pavyks vaikštinėjant lauke pastebėti vertingus pastatų elementus? Stebėdami architektūrą ir aplinką paveldo entuziastų akimis, kviesime atsakyti į klausimus, kurie, esame tikri, atskleis daug įdomių detalių.

Visi užsiėmimai nemokami ir vyks nuo 17.30 iki 19.00 val.

Susitinkame 2022 m. liepos 28 d. ant Pelėdų kalno (A. Mackevičiaus g. 27) arba stebėkite pokalbio transliaciją portale Kauno diena. Renginys nemokamas.

Daugiau apie Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus parodą „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“: https://kaunavilnis.lt/

➖➖➖

Partneris:

▪ Kauno kolegija

Renginio rėmėjai:

▪ Kaunas pilnas kultūros

▪ Kauno baldai

▪ Kauno diena

▪ Kaunas Sauce

Projektą pristato:

▪ „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“