Pilies skyrius

2021 m. liepos 3 d. 12 val.

ROMANO MUGOS PARODOS „KAUNO TARPUKARIO VISUOMENINIAI PASTATAI“ ATIDARYMAS

2021 m. liepos 3 d. 12 val. Pilies skyriuje (Pilies g. 17, Kaunas) atidaroma Romano Mugos paroda „Kauno tarpukario visuomeniniai pastatai“.

 

Tai pirmoji personalinė kauniečio tapytojo Romano Mugos paroda. Parodoje pristatomi darbai yra atlikti skaitmeninės tapybos technika. Kaip pažymi kūrinių autorius, savo darbais stengiasi kalbėti apie socialines problemas, aplinkosaugą. Kartu pažymi, kad didelę įtaką kūrinių stilistikai padarė gatvės menas, grafitis. Pristatomi darbai buvo kuriami su pertraukomis, tad juose galima įžvelgti stilistikos ir spalvų derinimo skirtumus, skirtingas emocijas ir nuotaikas. Kūrėjo žodžiais ši paroda tai duoklė Kaunui – miestui, kuriame autorius užaugo ir auga toliau.

 

Parodoje eksponuojamuose darbuose vaizduojami dvidešimt tarpukarinio Kauno miesto pastatų su išpaišytais grafiti piešiniais, kurie simbolizuoja pastato praeitį, ateitį ar kitas asociacijas su pastato istorija. Paveikslų pagrindinis personažas – astronautas, kuris yra ir visų grafičių kaltininkas. Greta jo vis pasikartojantis elementas – besimėtantys dažai (įkalčiai), o ir pats astronautas vis užsiima kažkuo jau visai kitu. Nemažiau svarbus yra ir policininko vaidmuo, kuris pažeidėjui rašo protokolą. Šiame kontekste jis užima sergėtojo rolę. Tai tarsi tiesmukiška metafora į pačių pastatų statusą ir populiarumą tarp kauniečių ar Kauno svečių.

 

Paroda veiks iki rugpjūčio 29 d.

 

Parodą rengia Kauno miesto muziejus ir tapytojas Romanas Muga.

Daugiau renginių

01
14
ŠEŠTADIENIAI GRUODŽIŲ NAMUOSE
02
06
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
02
18
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: RUOŠKIMĖS UŽGAVĖNĖMS!

Bendraukime