Pilies skyrius

2021 m. spalio 5 d. 18 val.

SAULĖS GYLYS TAPYBOS DARBŲ PARODOS „ŠVIEČIANTYS KŪNAI“ ATIDARYMAS

„Šviečiantys kūnai“ – tai pirmoji personalinė Saulės Gylys tapybos darbų paroda. Tapybos darbų ciklas, sukurtas stengiantis rezonuoti su Kauno pilies erdve. Pilis – gynybinės paskirties statinių kompleksas, kuriame nuolat gyvena karinė įgula, o užpuolimo metu glaudžiasi apylinkių gyventojai. Pilyje nėra erdvu, jauku ir šilta, ypač – šaltuoju metu. Tapybos darbų ciklą papildo instaliacija „Padalijimas“ (bendraautoris – Darius Gylys), kurios temą taip pat padiktavo Kauno pilies bokšto palėpė.

Šviesa, ugnis pilyje reiškia labai daug: šilumą, maisto gamybą, džiaugsmą akims, galėjimą skaityti ir rašyti. Su tuo susiję daug emocinių niuansų. O jei pažvelgsime dabartinio žmogaus akimis, tai jų aptiksime dar daugiau: valomų ginklų atspindžiai, akių blizgesys, intriganto – o galbūt ir įsimylėjėlio – šešėlis (neįmanomas be žvakės šviesos), patriotizmo aura, blausiai švytinčios protėvių vėlės, viltis (tiesiog kaip šviesus jausmas), pilies gynėjų kūnų šilumos spinduliavimas (infraraudonoji šviesa), židinys, kontrastinga dirbtinė šviesa, primenanti teatro sceną (juk istoriją, kurios liudininkais nesame, suvokiame teatralizuotai).

Kūrybinį kelią pradėjusi kaip tapytoja, Saulė Gylys buvo ilgam pasukusi į kitas meno sritis. Baigtos scenografijos ir fotografijos studijos Vilniaus Dailės Akademijoje paliko ryškų pėdsaką Saulės kūryboje – jos paveiksluose galima įžvelgti tariamos šviesos, teatrališkumo, peizažo ir netgi natiurmorto elementų. Žiūrovo akis nevalingai atkuria apčiuopiamą siužetą, kiekvieno suprantamą savaip.

Parodos atidarymas vyks 2021 m. spalio 5 d. 18 val. Pilies skyriuje (Pilies g. 17, Kaunas). Paroda veiks iki spalio 29 d.

Parodą rengia Kauno miesto muziejus ir tapytoja Saulė Gylys.

Renginyje galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą. Renginio dalyviai bus registruojami.

LAUKO PARODOS „GALINGI, NES VIENINGI!“ PRISTATYMAS
EDUKACINĖS POPIETĖS VAIKAMS: VELYKŲ ATOSTOGOS
Z. TOLIUŠIO KNYGOS „ATSIMINIMAI IR APYBRAIŽOS. GYVENIMO KELIO PRADŽIA (1889–1921)“ PRISTATYMAS
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS