Tautinės muzikos skyrius

Rugsėjo 6 d. 18 val.

ŠOKANTI L. ZAMENHOFO G.

Iki pat pandemijos pradžios, pirmą kiekvieno mėnesio pirmadienį Kauno miesto muziejuje susirinkdavo būrys žmonių, norinčių pašokti. Ir ne veltui. Visgi L. Zamenhofo gatvėje vyksiantys lietuviškų šokių vakarai turi gana ilgą praeitį – jie muziejuje organizuojami jau daugiau kaip 10 metų, t. y. nuo pat 2009-ųjų!

 

Šokiai paprastai neapsieidavo be gyvos muzikos. Į juos susirinkdavo įvairaus amžiaus žmonės, todėl jaunesnieji galėdavo pasimokyti iš vyresniųjų. Vertiname tai, kad šokis tapo natūraliu tiltu, jungiančiu skirtingas kartas bei kultūrines patirtis.

 

Siekdami saugoti ir populiarinti lietuvių šokio tradiciją, mokyti lietuvių liaudies šokių, ugdyti platesnį požiūrį į liaudies kultūrą ir tradicinę muziką, rugsėjo 6 d. 18.00 val. kviečiame į ypatingą renginį – „Šokanti L. Zamenhofo gatvė“. Tai ilgai lauktas „Lietuviškų šokių vakarų“ sugrįžimas, kuris nebeapsiribos sale, o vyks pačioje L. Zamenhofo gatvėje!

 

Kaip visada, šokiuose kviečiame dalyvauti mokančius ir nemokančius šokti, su pora ir be poros. Dar niekada nešokote? Vakaro pradžioje vyks mokymai, kurių metu išmoksite lietuvių tradicinių šokių pagrindų.

 

Renginio programa:

18.00–19.00 val. Lietuviškų šokių mokymai su Kauno r. Raudondvario kultūros centro ansambliu „Piliarožė“ (vadovas Vilius Marma);

19.00–22.00 val. Lietuviškų šokių vakaras. Jo metu gros:

  • Kauno R. Domeikavos gimnazijos folkloro ansamblis „Serbentėlė“ (vadovai Daiva Bradauskienė ir Vilius Marma);
  • Ansamblis „Bandonija“ (vadovai Algirdas Kasperavičius ir Vilius Marma);
  • Ansamblis „Šilko stygos“;
  • Klubo „Papartis“ muzikantai;
  • Senamiesčio muzikantai;
  • Ansamblis „Sprycauka“ (Miglė Didbalytė ir Deimantas Makrickas).

 

Įėjimas – 1 Eur. Bilietus galėsite įsigyti renginio metu Tautinės muzikos skyriaus kasoje (L. Zamenhofo g. 12). Renginys vyks nuo eismo atskirtoje, užtvertoje L. Zamenhofo g. dalyje. Renginys organizuojamas laikantis visų galiojančių saugumo reikalavimų. Jame galės dalyvauti asmenys, pateikę Galimybių pasą ar kitą galiojantį dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo ar atlikto tyrimo neigiamo rezultato faktą.

 

Daugiau informacijos telefonu +370 694 20643 ir el. paštu tm.kasa@kaunomuziejus.lt

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“

Bendraukime