Tautinės muzikos skyrius

2023 m. gruodžio 14 d. 18 val.

SUTARTINIŲ VAKARĖLIS

Sutartinių vakarėlis – advento laikotarpio tradiciją atliepiantis susibūrimas. Seniau šiuo metu žmonės vakarodavo ir pramogaudavo laikydamiesi savitų taisyklių bei draudimų – buvo draudžiama groti, tačiau leidžiama dainuoti!

 

Šį kartą sutartinių vakarėlis skirtas paminėti UNESCO nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo konvencijos dvidešimtmetį. Į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą yra įrašytos lietuvių daugiabalsės dainos – sutartinės, kryždirbystė ir kryžių simbolika Lietuvoje, dainų ir šokių švenčių tradicija Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei kitos kultūros paveldo vertybės.

 

Kviečiame išlaikyti senąsias tradicijas ir susiburti su draugais į vakarėlį, kurio metu visi kartu giedosime, šoksime ir bendrausime sutartinių pagalba. Sutartinių vakarėlio tikslas yra bendruomeniškumas, tad dalyvauja visi – tiek folkloro ansamblių dalyviai, tiek iki tol nieko apie sutartines negirdėję ir jų nedainavę renginio lankytojai.

 

Dalyvaus:

Kauno r. Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“ (vadovas Vilius Marma), folkloro ansamblis „Saulėlio“ (vadovė Laura Lukenskienė), Ežerėlio kultūros centro Ringaudų laisvakaikio salės sutartinių giedotojų grupė „Gaudė“ (vadovė Liuda Liaudanskaitė), Ežerėlio kultūros centro Zapyškio laisvalaikio salės sutartinių giedotojų grupė „Devyniaragė“ (vadovė Miglena Perminienė), sutartinių giedotojos Greta Petkevičienė ir Laura Lukenskienė, Kauno folkloro ansamblio „Goštauta“ sutartinių giedotojos, Kauno kultūros centro sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“ (vadovas Andrius Morkūnas), Kūrybos ir užmitumo stubos sutartinių gietotojos iš Zapyškio, vadovė Jūra Sodeikienė.

 

Renginys vyks gruodžio 14 d. 18.00 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus renginių salėje (L. Zamenhofo g. 4).

 

Renginys nemokamas.

Daugiau renginių

02
29
KONCERTAS „SUSKAMBĖKIM!“
03
04
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS
03
11
KOVO 11-OJI KAUNO MIESTO MUZIEJUJE
03
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: SKAMBANČIOS VELYKOS

Bendraukime