Tautinės muzikos skyrius

Spalio 17 d. 16 val.

Tarptautinės Zyplių dvaro plenero „RED AND GREEN“ darbų parodos atidarymas

Spalio 17 d., 16 val. Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje, bendradarbiaujant su nuo 1996 metų plenerus rengiančia Irenos Mikuličiūtės dailės studija-galerija, atidaroma tarptautinė Zyplių dvaro plenero darbų paroda „RED AND GREEN“.

 

Irenos Mikuličiūtės dailės studijos-galerijos organizuojami plenerai kasmet vyksta įvairiuose Lietuvos miesteliuose: Birštone, Vilūnuose, Zatyšiuose, dailininkų soduose ir dvaruose. Šiemet jau antrus metus iš eilės pleneras „Red and green“ buvo surengtas Zyplių dvare, Daivos Bukšnienės vadovaujamame Lukšių kultūros centre. Seniūno Vido Cikanos iniciatyva restauruotame dvare ir jo teritorijoje vyksta gausybė renginių, festivalių. Įkvepiantis Zyplių dvaras bei unikali jo istorija į plenerą sutraukė dailininkų iš Lietuvos, Slovėnijos, Izraelio.

 

Pleneru vadinamas tapymas gamtoje, tikroviškai perteikiant gamtovaizdžio niuansus, spalvas, jų refleksus, kintančius nuo oro ir saulės. XIX amžiuje atsiradę ir didžiulį populiarumą tarp prancūzų tapytojų pelnę plenerai šiandien rengiami visame pasaulyje bei Lietuvoje.

 

Pleneras „RED AND GREEN“ vyko dviem etapais: pirmasis – Zyplių dvare, antrasis – šalia dvaro esančioje tapytojų Vytauto Kauno ir jo dukros Adelės Liepos Kaunaitės sodyboje.

 

Parodoje bus eksponuojami šių dailininkų darbai:

Anatoly Baratynsky;

Bagrat Arazyan;

Robert Rozenberg;

Alexsander Ganelin;

Vytautas Kaunas;

Adelė Liepa Kaunaitė;

Sigita Saulėnienė;

Sigitas Straigis;

Romanas Averincevas;

Irena Mikuličiūtė-Mika.

 

Paroda Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks iki lapkričio 15 d.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime