Kauno miesto muziejus

2023 m. vasario 16 d. 12–17 val.

VASARIO 16-OJI KAUNO MIESTO MUZIEJUJE

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną 2023-ais Kauno miesto muziejus kviečia švęsti kartu – 12.00–17.00 val. Pilies (Pilies g. 17), Tautinės muzikos (L. Zamenhofo g. 12), M. ir K. Petrauskų (K. Petrausko g. 31) bei J. Gruodžio (Salako g. 18) skyriuose kviečiame apsilankyti nemokamai.


Švęskime nepriklausomybę ir padėkime kovojantiems už laisvę. Kviečiame palaikyti ir paremti Ukrainą skambinant tel. 1482 (5 Eur VšĮ „Mėlyna ir geltona“) arba aukojant kitai pasirinktai labdaros organizacijai.


Kas laukia?

 

PILIES SKYRIUS (PILIES G. 17)

  • Mobilaus žaidimo „Naujasis Hanzos kelias“ virtualios realybės siužetas Kauno pilyje. Mobilusis žaidimas „Naujasis Hanzos kelias“ – tai pilna patirčių kelionė po Nemuno žemupio kultūrinio paveldo objektus. Žaidimą papildo ir praplečia virtualios realybės siužetai. Vienas jų – Kauno pilyje. Užsidėk virtualios realybės akinius ir leiskis į nuotykius.
  • Lukošiaus fotografijų paroda „Nemiestiškas miestas“. Nestandartinėse fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) nuotraukose įamžinti senieji žmonių trobesiai bei kasdienybės momentai, kurie nebyliai įsipina tarp sparčiai augančios miesto architektūros. S. Lukošius meistriškai užfiksavo miesto skverbimąsi į „kaimišką“ žmogaus gyvenimą.

 

TAUTINĖS MUZIKOS SKYRIUS (L. ZAMENHOFO G. 12)

  • Interaktyvi tradicinių šokių ir kapelos erdvė. Gruodžio mėn. pristatyta nauja erdvė, kurioje inovatyviomis priemonėmis populiarinamas lietuvių folkloras – tradiciniai šokiai ir muzika. Interaktyvioje erdvėje, kuri yra pritaikyta įvairių poreikių lankytojams, galima išbandyti net tris žaidimus.
  • Tradicinio ukrainiečių gyvenimo paroda „Per amžius nešu savo istoriją…“. Tai paroda, sukurta ukrainiečių, kurie dėl vienų ar kitų aplinkybių, šiuo metu gyvena Kaune, bet ne savo gimtojoje Ukrainoje. Jos tikslas – papasakoti pasauliui apie ypatingai seną ir turtingą Ukrainos istoriją, pristatyti tradicinius ukrainietiškus drabužius ir namų apyvokos reikmenis.

 

MIKO IR KIPRO PETRAUSKŲ SKYRIUS (K. PETRAUSKO G. 31)

  • Atvirukų ir atvirlaiškių paroda „Mielas, Aleksandrai!“. Parodoje pristatomi atvirukai ir atvirlaiškiai iš kompozitoriaus, vargonininko, choro dirigento, kariljonininko Aleksandro Kačanausko (1882-1959) kolekcijos. Daugumą atvirukų kompozitorius įsigijo pats, studijuodamas ar lankydamasis įvairiose užsienio šalyse bei keliaudamas Lietuvoje. Kitus atvirukus muzikui atsiuntė kolegos, draugai, giminaičiai: Veronika Podėnaitė, Juozas Naujalis, Juozas Byla ir kt.

 

JUOZO GRUODŽIO SKYRIUS (SALAKO G. 18)

  • Viktorina „Ką žinai apie Juozą Gruodį?“. Linksma ir žaisminga viktorina, kurios metu galėsite ne tik pasitikrinti žinias, bet ir sužinoti naujų faktų apie Lietuvos kompozitorių tėvą, dirigentą, profesorių Juozą Gruodį.

 

Visos veiklos – nemokamos.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime