Rotušės skyrius

Gruodžio 4 d. 15 val.

„VIETOVARDŽIAI“ IR „KADRO NOMINACIJOS 2019” APDOVANOJIMAI

Kviečiame visus, neabejingus filmų ir vaizdo įrašų kūrimui ar žiūrėjimui, į Lietuvos mokinių filmų konkurso „Vietovardžiai“ ir Respublikinio vaizdo reportažų konkurso „Kadro nominacijos 2019” laureatų apdovanojimo šventę.

 

Renginio programa:

  • Šventinė žinių viktorina „Vietovardžiai“
  • Lietuvos mokinių filmų konkurso „Vietovardžiai“, pagal projektą „Kūrybinio ugdymo programa „Kadras” laureatų apdovanojimas
  • Respublikinio vaizdo reportažų konkursas „Kadro nominacijos 2019”

 

Renginys vyks gruodžio 4 d. 15–17 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15).

 

Renginys nemokamas.

 

Organizatoriai – Kauno moksleivių techninės kūrybos centras

Rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Kauno miesto savivaldybė
Kauno miesto muziejus


Šventinė žinių viktorina „Vietovardžiai“

Žinių viktorinoje galimybę dalyvauti turės visi renginio dalyviai. Klausimai atitinka filmų konkurso „Vietovardžiai“ temą ir dauguma jų sudaryti iš filmų ištraukų.

 

Lietuvos mokinių filmų konkursas „Vietovardžiai“, pagal projektą „Kūrybinio ugdymo programa „Kadras”

Ruošiantis konkursui įvairių Lietuvos regionų mokyklose vyko filmų kūrimo kūrybinės dirbtuvės, profesionalai kūrybines grupes konsultavo ir virtualiai. Mokiniai aiškinosi, kaip atlikti informacijos atranką, domėjosi apie medžiagos pateikimą ir apipavidalinimą, filmavimo ir montavimo subtilybes. Aktyviai į kūrybinį procesą įsijungė Pagynės vaikų gerovės centro „Gynia“ 4-11 klasių mokiniai. Konkursui pateikti 57 trumpo metro vaidybiniai, animaciniai, publicistiniai filmai pilni išmonės ir, dažnu atveju, mažai žinomų istorijų.

 

Respublikinis vaizdo reportažų konkursas „Kadro nominacijos 2019”

Tai tradicinis, jau 17-tą kartą organizuojamas, konkursas. Profesionalūs žurnalistai vaizdo reportažus apie kultūrinius, švietėjiškus, prevencinius ir kitus renginius, jaunimo organizacijų veiklą, problemas ir laisvalaikį vertina už pilietiškumą, kritinį mąstymą, kūrybiškumą, originalumą, techninę kokybę.
Šiais metais, atsižvelgiant į tai, jog konkurse labai aktyviai dalyvavo net mažų miestelių mokyklos, buvo pakviesta daugiau vertintojų. Prie šio darbo prisijungė INIT TV programų vadovas, žurnalistas ir TV laidos „Susitikimai“ kūrėjas Sigitas Valadka, TV3 žinių vedėja, žurnalistė Donata Račaitė, TV3 žurnalistė Eglė Šepetytė. Beje, žurnalistės ir pačios, dar būdamos moksleivėmis, lankė Kauno MTKC studiją „Kadras“ ir dalyvaudavo šiame konkurse, todėl darbus vertino itin reikliai.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime