Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

Sausio 25 d. 15 val.

„VILTIES BALSAI“. TARPTAUTINĖ HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA

Minėdamas Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, sausio 25 d., šeštadienį, 15 val. Kauno miesto muziejus kviečia į nemokamą ekskursiją „Vilties balsai“.

Ekskursijoje akcentuojami Valstybės teatre ir muzikos mokykloje, vėliau konservatorijoje, taip pat Mažojoje scenoje veikusių žydų muzikų bei žydų gelbėtojų-muzikų likimai, taip pat Danutės Pomerancaitės išgelbėjimo istorija.

Valstybės teatre ir Valstybinėje muzikos mokykloje nuo pat jų veiklos pradžios darbavosi daug žydų muzikų. Tai – Hofmeklerių, Stupelių šeimos, smuikininkai Ruvimas Stenderis, Laszlo Hajos, Izaokas Vildmanas-Zaidmanas, violončelininkas Povilas Berkavičius, dainininkas Chanonas Šulginas ir daugelis kitų. Daug žydų tautybės muzikų grojo Mažojoje scenoje. Jų veiklą įamžino įrašai, koncertų programos, mokiniai. Sukrečia žuvusiųjų skaičius ir dvasinė stiprybė muzikuoti mirties akivaizdoje, o viltį suteikia įkvepiančios išgelbėjimo istorijos.

Ekskursija vyks M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31), memorialiniame Kipro Petrausko bute ir ekspozicijoje „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“.

ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: PAS PETRAUSKUS
LIETUVIŠKŲ ŠOKIŲ VAKARAS