Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

Balandžio 22 d. 18 val.

X ERDVĖ: ARTURAS BUMŠTEINAS

Arturas Bumšteinas – įvairialypis muzikos kūrėjas, garso menininkas bei teatro kompozitorius. Visai neseniai įvykusiuose Profesionaliojo scenos meno apdovanojimuose jis buvo įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi už muziką spektakliams „Austerlicas“ ir „Urbančičiaus metodas“, pastatytiems Valstybiniame jaunimo teatre.

 

Menininkas kuria ne tik teatrui – jo darbai atsiduria muziejuose, meno galerijose, šiuolaikinės muzikos festivaliuose. Be kūrinių tradiciniams instrumentams, A. Bumšteinas yra naudojęs ir neįprastus objektus garsui išgauti: akmenis, vargonų vamzdžius, o performansui „Navigacijos (Blogi orai)“ buvo sukurtos barokinio teatro triukšmo mašinos, kurių garsai atkartoja vėjo, jūros, lietaus bei griaustinio garsus. Muzikoje gausu minimalizmo bruožų – girdimas melodijos atsikartojimas, iš lėto, subtiliai besikeičiantys garsai, prie vienos instrumentinės linijos prijungiami kiti, epizodiniai garsai. Kuriama eksperimentinė elektroakustinė muzika, kurioje persipina tradicinių muzikos instrumentų, elektroninė muzikos ir jau minėtų neįprastų objektų skambesiai. Taip pat prijungiami lauko įrašais vadinami garsiniai intarpai iš įvairių vietų.

 

Arturas Bumšteinas ne tik kuria asmeninius projektus, bet ir dirba kartu su kitais Lietuvos bei užsienio menininkais. Nuo 2019 m. jis yra šiuolaikinės muzikos festivalio „Jauna Muzika“ kuratorius.

 

Balandžio 22 d. 18 val. vyks antrasis Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje esančios X erdvės sezono pokalbis – nuotoliniu būdu svečiuosis Arturas Bumšteinas. Pokalbį moderuos muziejininkės Aušra Strazdaitė-Ziberkienė ir Silvija Burbaitė.

 

Renginys nemokamas, jo tiesioginę transliaciją bus galima stebėti Kauno miesto muziejaus Facebook paskyroje.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“
12
20
Y. ISHII KONCERTAS-PASKAITA „JUOZAS GRUODIS IR JO LAIKAI: LIETUVA IR JAPONIJA“

Bendraukime