Miko ir Kipro Petrauskų skyrius

Rugsėjo 26 d. 18 val.

X ERDVĖ: SAULIUS ČEMOLONSKAS. 80-ŲJŲ MUZIKINIO PASIPRIEŠINIMO KULTŪRA KAUNE

Prieš kelis dešimtmečius Kaune, A. Mickevičiaus gatvėje, buvo vieta, kurioje galėjai rasti ne tik nuotykius ir muziką, bet ir laisvę bei pasipriešinimą pilkai sistemai. Ten veikusio „Senojo Tresto“ kino teatro patalpose vyko geriausi vakarėliai mieste, o susibūrę žmonės ilgam susiklijavo į laikui nepavaldžią bendraminčių grupę.

 

Šį kartą X erdvėje – apie muzikinę Lietuvos pasipriešinimo kultūrą, 80-ųjų Kauną ir „Senojo Tresto“ DJ Saulių Čemolonską. Iš Sovietų Lietuvos susiklastojęs dokumentus Saulius pabėgo dar 1989 m. Didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Londone, Sal, kaip jį vadino draugai Londone, buvo aistringas vinilo plokštelių kolekcininkas, garso dizaineris, daugybės kūrybinių projektų autorius. Nuo Sauliaus muzikinės kolekcijos prasidėjo ir 1-osios interneto radijo stoties Last.fm projektas.

 

Rugsėjo 26 d. X erdvėje vyks trumpametražio filmo apie Sal peržiūra ir neformalus pokalbis-diskusija, kurio metu prisiminimais dalinsis DJ Erichas Juozaitis, Kotryna Lingienė iš „Kaunas pilnas kultūros“, aktorius Artur Builov, ilgametis Lietuvos futbolo federacijos vadovas Liutauras Varanavičius, grafikos dizaineris ir buvęs „Senojo Tresto“ DJ Vytenis Petruškevičius, poetas Jaunius Čemolonskas bei filmo autorė Simona Žemaitytė.

 

Po Sauliaus mirties 2017-aisiais išliko didžiulis muzikos, garso ir vaizdo įrašų archyvas bylojantis apie kūrybinio maišto ir emigracijos istoriją.

 

Filmo autorė – lietuvių menininkė ir režisierė, gyvenanti ir dirbanti Londone ir Vilniuje, apdovanota 15-oje Talino trienalėje, savo darbus pristačiusi Sheffield Documentary Film Festival, Kasa Gallery, BAFTA, RichMix, Galata Perform, CAC ir kitur.

 

Renginys vyks rugsėjo 26 d. 18 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31).

 

Renginys – nemokamas.

 

X erdvė – Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje esanti bendros kūrybos (co-creative) erdvė, skirta jaunimui, norinčiam dalyvauti ir prisidėti prie Kauno kultūrinio gyvenimo pokyčių.

 

Čia gyvuoja muzika ir jaunimo iniciatyvos – kviečiame prisijungti (X erdvė M. ir K. Petrauskų namuose) ir erdvės turinį kurti kartu!

 

Erdvės lankymas – nemokamas. Muziejaus darbo metu erdvė yra atvira laisvalaikio veikloms: čia galima susitikti, bendrauti, išgerti kavos ar arbatos, mėgautis knygomis, klausytis plokštelių / kasečių, žaisti stalo žaidimus, groti pianinu ar ruošti namų darbus.

Daugiau renginių

12
14
SUTARTINIŲ VAKARĖLIS
12
16
ŠEIMADIENIS MUZIEJUJE: KALĖDOS
12
19
TAU PASKAITA „PETRAS KORSAKAS: LIETUVIŠKOS GRIMO MOKYKLOS PRADININKAS“

Bendraukime