Ir apeigai, ir pramogai

 

Nuo 2023 m. kovo mėn. Kauno miesto muziejus vykdo projektą „Ir apeigai, ir pramogai“ (vadovė dr. Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė), kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Projektui skirta 30 900 Eur.

 

Pagrindinis projekto tikslas – didinant tradicinio folkloro prieinamumą ir populiarumą visuomenėje, sukurti erdvę, kurioje, taikant šiuolaikines žaidybines ir inovatyvias priemones, vaikams, jaunimui ir šeimoms bus pristatomas ir populiarinamas tradicinis apeiginis ir pramoginis lietuvių folkloras. Projektu siekiama keisti dažnai skeptišką visuomenės požiūrį į liaudies kultūrą bei skatinti susidomėjimą ir pasididžiavimą lietuvių liaudies muzikiniu paveldu. Naujai įrengta erdvė ne tik sudomins lankytojus patraukliai ir įdomiai pateiktu turiniu, bet ir leis aktyviai įsitraukti į muzikinio paveldo tradicijų tąsą bei puoselėjimą.

 

Įgyvendinant projektą planuojama sukurti interaktyvius stygų ir viktorinos žaidimus. Ekspozicinėje erdvėje taip pat numatyta pristatyti 5 potemes („Būgnai ir būgneliai“, „Dūdmaišis Lietuvoje“, „Dūdų orkestrai“, „Muzikavimas vestuvėse“ bei „Užgavėnių muzikantai“) apeiginį ir pramoginį muzikavimą iliustruojančius eksponatus, autentiškus ir kt. garso įrašus. Ši erdvė bus pritaikyta ir metų pabaigoje pristatyta kelioms specialių poreikių lankytojų grupėms.

 

Numatoma projekto pabaiga: 2023 m. gruodžio 15 d.

 

Projekto partneriai:

  • Lietuvos centrinis valstybės archyvas
  • Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
  • Asociacija „Kauno miesto neįgaliųjų draugija”
  • VšĮ „Kaunas IN“
  • UAB „Diena Media News“

 

į viršų

Bendraukime