X erdvėje: pokalbiai, sempleriai ir kasetės

Naujai duris atvėrusi X erdvė jau antrą kartą kviečia Kauno jaunimą į atvirą pokalbį su dar vienu įdomiu atlikėju. Šį kartą unikalioje bendros kūrybos erdvėje apsilankys gyvos muzikos kūrėjas bei repo prodiuseris Irmantas Kašėta, geriau žinomas savo sceniniu vardu – KASETA.

 

Ketvirtadienio vakarą jaukioje, Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje esančioje X erdvėje su Šveicarijos leidybine kompanija „Haus&Baum“ bendradarbiaujantis kūrėjas žada ne tik papasakoti apie muzikos kūrimo procesus bei patirtį dirbant garso dizaineriu, tačiau ir praktiškai supažindinti su šio darbo ypatumais, leidžiant tai išbandyti patiems. Susitikimo metu aktyvus ir kūrybiškas jaunimas turės galimybę pasinerti  į atvirą, neįpareigojantį ir draugišką pokalbį su savo srities specialistu, kuris žada, kad nuobodu tikrai nebus. „Iš savo pusės pažadu atsigabenti bent dalį savo semplerių, kuriuos naudoju savo kūryboje. Dalis jų – jau nebegaminami ir pakankamai retai sutinkami, tad atėjusiems, manau, turėtų būti įdomu pamatyti, kaip jie veikia ir juos patiems išbandyti“, – apie laukiantį susitikimą pasakoja I. Kašėta.

 

 

Paklaustas, kaip planuoja nustebinti auditoriją, I. Kašėta atskleidė, jog tikisi, kad patys svečiai ateis su savo netikėtumais. Jis yra pasiruošęs išgirsti pradedantiesiems muzikos kūrėjams rūpimus klausimus, o iš jau kuriančiųjų tikisi sulaukti jų muzikos pavyzdžių. Visgi muzikos prodiuseris yra paruošęs ir staigmeną. Norėdamas pratęsti X erdvės atidaryme dalyvavusių „Golden Parazyth“ pradėtą iniciatyvą, ketvirtadienį kuriam nors svečiui jis padovanos savo kasetę „KASETA – The Name Obliges“.

 

Pačią naujai atsidariusios X erdvės iniciatyvą – neformalius kūrėjų susitikimus atviram pokalbiui su jaunimu – atlikėjas vertina kaip itin gerą ir savalaikę iniciatyvą. Jo teigimu edukacinės erdvės turi nuolat atsinaujinti ir bandyti prisitaikyti prie naujos kartos poreikių. „Prisimenu save tik pradėjusį kurti muziką ir galvoju, kad būčiau labai norėjęs turėti galimybę susitikti ir pasikalbėti su labiau patyrusiais kūrėjais, pasidalinti nuomonėmis ir kūryba, sulaukti patarimų“, – prisiminęs savo pirmus žingsnius muzikos kūrimo srityje, sako I. Kašėta. Pasak atlikėjo, tokie susitikimai atneša naudą ne tik jaunimui, o ir patiems kūrėjams. „Mainai – abipusiai. Dėl to tokie betarpiški susitikimai yra naudingesni nei paruoštos paskaitos. Abi pusės gauna įkvėpimo, motyvacijos, naujų žinių. Kartais, įsisukęs savame rate, nebepastebi labai svarbių dalykų, matomų kitiems, tad įžvalgos iš šalies padeda visiems“, – teigia jis.

 

Kauno miesto muziejaus X erdvės veiklų koordinatorės Aušros Strazdaitės-Ziberkienės teigimu, svarbiausia X erdvės idėja – bendra kūryba: „Mes (muziejus) ieškome sąsajų su praeitimi, iškiliomis asmenybės, kurios įkvepia savo drąsa, darbais, neeiliniu mąstymu ir kviečiame jaunimą į juos lygiuotis: būti tokiais pačiais drąsiais ir energingais“.

 

 

X erdvė, A. Strazdaitės-Ziberkienės teigimu, skirta jaunimo saviraiškai, kūrybai ir iniciatyvoms. Erdvės lankymas – nemokamas. Čia galima klausytis muzikos, skaityti knygas, žaisti stalo žaidimus, groti pianinu, išgerti karštų gėrimų ar tiesiog bendrauti. Kas antrą ketvirtadienį muziejus veikia ilgiau – iki 21 val. vakaro. Tai metas, skirtas praleisti laiką drauge ar įgyvendinti kilusias iniciatyvas.

 

Renginys su Irmantu Kašėta vyks vasario 28 d. 18 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje (K. Petrausko g. 31).

į viršų

Bendraukime