Close this search box.
Close this search box.

2024 m. Kauno miesto muziejus vykdo projektą „Albumo „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu“, skirto pramonės architektūrai, leidyba“ (vadovas dr. Gediminas Kasparavičius). Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projektui įgyvendinti skirta – 7500 Eur.

Projekto tikslas: išleisti trečiąjį serijos „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu“ leidinį, kuriame pristatoma anksčiau nepublikuota Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) fotoarchyvo dalis, saugoma Kauno miesto muziejaus fonduose. Leidinys bus skirtas parodyti S. Lukošiaus užfiksuotą sovietinio laikotarpio Kauno pramonės architektūrą, kartu platesniame kontekste apžvelgiant ir XIX–XX a. industrializacijos procesus mieste. Leidiniu siekiama auginti S. Lukošiaus vardo žinomumą, jo fotografijas iškelti kaip vieną iš miesto tapatybės ženklų, kartu atnaujinti ir paskatinti tolesnius Kauno pramonės istorijos tyrimus.

Leidinyje bus publikuotos Stanislovo Lukošiaus fotografijos su įamžintais sovietinės okupacijos laikotarpio Kauno pramoninės paskirties statiniais (dalis jų projektuota ir statyta dar nepriklausomos Lietuvos laikais). Į leidinį bus parinkti žymiausi jų pavyzdžiai, atstovaujantys skirtingas pramonės šakas: maisto ir lengvąją pramonę (tekstilės, siuvimo, odos ir avalynės), sunkiąją pramonę (metalo apdirbimo ir mašinų, laivų statybos), taip pat elektrines.

Projekto vykdymo laikotarpis: 2024 m. vasaris–lapkritis.

Projekto partneriai:

UAB „Baltic Realty Investments“ („Kauno drobės“ centras)

Kauno apskrities viešoji biblioteka

KTU ASI Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro tyrėjas dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis

Kauno menininkų namai (internetinis tinklalapis „Kaunas pilnas kultūros“)

Kauno krašto pramonininkų konfederacija ir darbdavių asociacija

Projektą finansuoja:

Lietuvos kultūros tarybos logotipas