Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Apie Kauno miesto muziejų

Kauno miesto muziejus (KMM) yra erdvė, kurioje šiuolaikiškai pristatoma miesto istorija ir kultūra, vyksta renginiai, organizuojama edukacinė ir bendruomeninė veikla, veikia kavinės, galima įsigyti unikalių suvenyrų ir leidinių, kokybiškai praleisti laiką.

Istorija

Kauno miesto muziejaus istorijos pradžia – 1882 metai, kai Kaune pradėta statyti pirmaklasė tvirtovė. Statybų metu buvo rasti paleontologijos pavyzdžiai, kuriuos nuspręsta rinkti ir išsaugoti. Ši kolekcija – Kauno miesto muziejaus sukūrimo pagrindas. Didėjant eksponatų skaičiui, tuometinės muziejaus patalpos pamažu tapo per ankštos. 1936 m., įsteigus Kultūros muziejų, Kauno miesto muziejus buvo likviduotas, eksponatai išskirstyti.   

Kauno miesto muziejų nuspręsta atkurti 2005 m. kaip Kauno miesto savivaldybės biudžetinę įstaigą. Lankytojams duris muziejus atvėrė 2008 m. vasario 15 d. ir nuo to laiko pamažu jis tampa kokybiško laisvalaikio, įtraukia miesto pažinimo erdve.  

Kauno miesto muziejų sudaro 5 padaliniai: Kauno rotušė, Kauno pilis, Tautinės muzikos muziejus, Miko ir Kipro Petrauskų namai, Juozo Gruodžio namai.

Eksponatu rinkiniai: memorialinio daikto nuotrauka

Muziejus, skirtas Kaunui ir viskam, ką savyje talpina šis miestas.

Kauno miesto muziejus – istorijų erdvė Kaunui, įkvepianti pažinti, patirti ir įsitraukti.  

Atradimais pulsuojantis muziejus: 

  • traukiantis atrasti: žymus, šiuolaikiškas, įdomus; 

  • visada gyvas: atviras, prieinamas, kviečiantis kurti ir dalintis; 

  • sektinas modelis: laimingas, inovatyvus, profesionalus, akademiškas.  

  • Kokybė ir lankytojų pasitenkinimas 

  • Prieinamumas, įvairovė ir įtrauktis 

  • Profesionalumas 

  • Inovacijos ir lyderystė 

  • Nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas 

Muziejaus veiklos rodikliai

2023 metai Kauno miesto muziejui buvo intensyvūs. Žvelgiant statistiškai, grįžtame ten, kur buvome prieš pandemiją ir kitus išbandymus. Prėjusiais metais pirmiausiai džiugino grįžtantys lankytojai – tiek vietiniai, tiek ir svečiai. Jiems pasiūlėme gausybę renginių, edukacinių užsiėmimų ir virtualių produktų. Vykdėme daug projektų – dalies jų rezultatus jau galėjote pamatyti 2023 metais, tačiau likusių, labiausiai atnaujintos Kauno rotušės atidarymo, nekantriai lauksime šiemet.
0

Tiek žmonių apsilankė muziejaus padaliniuose.

0 %

Tiek procentų padidėjo uždirbamos pajamos nuo 2022 m. pabaigos. 

0 %

Tiek procentų padidėjo sekėjų įsitraukimas socialiniuose tinkluose. 

Įsibėgėjo Kauno rotušės pritaikymo muziejinei veiklai darbai – vidaus patalpų kapitalinis remontas. 2024 m. čia atsivers šiuolaikiškas ir modernus miesto muziejus, kavinė, parodų paviljonas, multifunkcinė erdvė renginiams bei edukacinėms veikloms, taip pat sugrįš Turizmo informacijos centras, santuokų ceremonijos.

Interaktyvi šokių ir kapelos erdvė projeko nuotrauka

Tautinės muzikos muziejus kviečia į naują interaktyvią erdvę, kurioje inovatyviomis priemonėmis populiarinamas lietuvių folkloras – tradiciniai šokiai ir muzika. Galimybė pažinti folklorą interaktyviai skatina didesnį susidomėjimą ir pasididžiavimą liaudies muzikiniu paveldu. Tiek žaidimas, tiek erdvė yra pritaikyta specialiųjų poreikių (judėjimo, klausos ir regos sutrikimų) turintiems lankytojams. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Knyga Pasakojimai apie miestą ir jo žmones

Aštuonių autorių kolektyvinis darbas – vienintelė knyga apie Kauną iki pat 2022-ųjų. Netradicinio formato istorijos populiarinimo leidinys yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Knyga, išleista lietuvių ir anglų kalbomis, sulaukė didelio skaitytojų dėmesio, tai rodo vis dar nemažėjantys pardavimai, teigiami įvertinimai viešojoje erdvėje.

Muziejaus partneriai

Muziejus, įgyvendindamas savo veiklas, užsibrėžtų tikslų siekia ne vienas. Be partnerių indėlio, muziejus atrodytų kitaip. Dėkojame jiems už pasitikėjimą, palaikymą ir sklandų bendradarbiavimą kasdieninėje veikloje.