Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Kauno rotušė

Kauno širdyje įsikūrusi rotušė – miesto simbolis, žavintis grakščia architektūra ir pulsuojančiu kultūriniu gyvenimu. Čia netrukus veiks miestą ir jo istoriją pristatanti ekspozicija, vyks renginiai, edukaciniai užsiėmimai, apsilankyti kvies kavinė, turizmo informacijos centras, vyks vestuvių ceremonijos.
Kauno rotušės piešinys

Pastato istorija

Rotušės pastatas liudija daugiau kaip šešių šimtų metų senumo miesto savivaldos istoriją. Magdeburgo teises Kaunas gavo 1408 m. iš valdovo Vytauto, kuris užbaigė ilgą karų su Vokiečių ordinu epochą ir atvėrė vartus upinei ir jūrinei prekybai į vakarus. Kur stovėjo ir kaip atrodė pirmoji miesto rotušė, iki šiol spėliojama. Užtat išlikę istoriniai šaltiniai patikimai liudija, kad 1542 m. liepos 28 d. pasirašytas pamatų padėjimo aktas naujai mūrinei rotušei, iš kurios keisdama tūrius ir formas ilgainiui išaugo šiuolaikinė. Nuo 1562–1808 m. rotušėje posėdžiavo magistratas, carinės okupacijos metais – ribotų galių carinei administracijai pavaldžios savivaldos institucijos, o 1918–1940 m. – miesto taryba. 

Simboliška, kad šis pastatas mena ir Kauno miesto muziejaus ištakas, kai jis čia buvo trumpam įkurdintas 1897–1910 m. Vėliau muziejus veikė gretimame buvusios pašto stoties pastate. 1935 m. jis buvo likviduotas, daugelį rinkinių perduodant dviem naujai įsteigtiems valstybiniams muziejams, turėjusiems Vytauto Didžiojo vardą, – Karo ir Kultūros. 

Kauno Rotušės nuotrauka
Kauno rotušės nuotrauka sovietmečiu

Poreikis Kauno miestui turėti savo muziejų prisimintas po daugiau nei pusę amžiaus trukusios okupacijos. Tuometinės pastangos atkurti muziejų glaudžiai susijusios su rotušėje dirbusio miesto ceremonmeisterio Kęstučio Ignatavičiaus ir jo vadovaujamo Deputatų klubo iniciatyva. 2001 m. kovo 11 d. inauguruojant naujai išrinktą merą čia buvo pasirašytas Kauno miesto istorijos ekspozicijos Rotušėje steigimo aktas. Galutinai rotušės pastatas perduotas muziejaus reikmėms 2015 m., tuo pačiu išsaugant jau tradicine tapusią santuokų ceremonijų vietos funkciją.

Šiuo metu vykdomi rotušės tvarkybos ir remonto darbai, po jų bus vykdomi paskutiniai baigiamieji atnaujinimo proceso darbai – šiuolaikinės Kauno miestą ir jo istoriją pristatančios ekspozicijos įrengimas. Nors pati rotušė pasikeis, tačiau ir toliau joje miesto svečius pasitiks ne tik muziejaus, bet ir VšĮ „Kaunas IN“ darbuotojai. Į Baltąją salę bei kitas patalpas taip pat sugrįš ir tradiciškai čia registruojamos civilinės santuokos. 

Ekspozicija

Artėjantys renginiai

Kol kas renginių nėra

Edukacija

Domina apsilankymas dalyvaujant edukaciniame užsiėmime ar ekskursijoje? 

Kol kas renginių nėra