Pilies skyrius

2024 m. kovo 29 d. – rugsėjo 29 d.

Lauko paroda „Galingi, nes vieningi!“

2024 m. sukanka 20 metų nuo Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją (NATO). Minint šią svarbią sukaktį, greta Kauno pilies atidaryta lauko paroda „Galingi, nes vieningi!“, kuria siekiama pristatyti NATO šalis, organizacijos svarbą ir Lietuvą jos sudėtyje. Šią parodą 2023 m. parengė ir NATO viršūnių susitikimo Vilniuje proga pristatė LR krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

 

Ši paroda – tai galimybė visuomenei plačiau susipažinti su organizacija, jos misija, šalimis narėmis. Lankydami parodą kauniečiai ir miesto svečiai turės galimybę daugiau sužinoti apie NATO šalių karines pajėgas, jų stojimo į aljansą priežastis, dalyvavimą bendrose karinėse misijose, galiausiai, žvilgtelėti ir į Lietuvoje tarnaujančių karių kasdienybę.

 

Paroda eksponuojama greta Kauno pilies – vieno svarbiausių LDK gynybinių objektų. XIV a. pastatyta pilis buvo strategiškai svarbiu Nemuno bei Jūros upių gynybinės sistemos elementu, todėl jos aplinkoje simboliškai atsiskleidžia ir paroda apie dabarties gynybos pajėgų susivienijimą, joje plėtojamos temos.

 

Parodos rengėjai – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus.

 

Parodos kuratoriai: Simona Stalilionytė, Lukas Grinius, Virginija Rudienė.

 

Parodos architektė Gabrielė Černiavskaja.

 

Grafikos dizaineris Rokas Sutkaitis.

 

Paroda veiks 2024 m. kovo 29 d. – rugsėjo 29 d. Parodą pamatyti galite šalia Kauno pilies.

 

Projektą finansuoja:

 

 

 

 

Susijusios parodos

į viršų

Bendraukime