Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Kauno pilies ekspozicija

Seniausiame miesto istoriniame objekte – Kauno pilyje – kviečiame apžiūrėti ekspozicijas „Kauno pilies istorijos mozaika“ ir „Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės“. Čia pristatomi reikšmingiausi istoriniai faktai bei asmenybės, pilies mūrų metamorfozės, jos funkcijų kitimas nuo XIV amžiaus iki šių dienų. Ekspozicijos, išdėstytos penkiose pilies bokšto erdvėse, patrauklios tiek istorinių faktų ir autentiškų eksponatų ieškantiems lankytojams, tiek norintiems papramogauti.

Kauno pilies istorijos mozaika

Pirmame pilies bokšto aukšte pristatomi svarbiausi Kauno pilies istorijos faktai, įvairių laikmečių pilies vaizdai, autentiški ir reprodukuoti eksponatai, bylojantys apie pilies gynybines ir kitas funkcijas. 

Demonstruojamos animuotos 1362 m. apgulties ir  XV–XX a. trijų dimensijų rekonstrukcinės pilies vizualizacijos. Verta paminėti ir archeologinius radinius, eksponuojamus pirmo aukšto vitrinose, surinktus Kauno pilies ir miesto senamiesčio tyrinėjimų metu. 

Tai arkbalistų ir bombardų akmeniniai sviediniai, aptikti 1362 m. kultūriniame sluoksnyje, menančiame tais metais Vokiečių ordino vykdytą pilies šturmą, šachmatų figūrėlės ir kitų viduramžių stalo žaidimų vaikštukai, XVII–XVIII a. titnaginių šautuvų skiltuvai ir kulkos, plokštinių koklių fragmentai su valstybės ir Kauno miesto herbais. 

Bastėjos erdvėje akcentuojamos gynybinės pilies funkcijos, pradedant nuo garsiosios 1362 m. kunigaikščio Vaidoto vadovautos pilies gynybos, iki legendų. 

Pilies bokšto antrajame aukšte lankytojai gali patirti Kauno pilies virtualią rekonstrukciją, kuri suteikia galimybę ne tik persikelti į XV amžiaus pradžią ir pasižvalgyti po pilį, bet ir pakalbinti didįjį kunigaikštį Vytautą, pilies seniūną Joną Sungailą ir žymų flamandų keliautoją ir diplomatą Žiliberą de Lanua.

Stilizuotame pilies kalėjime savo kailiu galėsite išmėginti viduramžių grandines ar nusifotografuoti įkalinti prie „gėdos stulpo“, XVI–XIX a. Vakarų Europoje naudoto bausti nusikaltėlius. Čia, pilies požemyje, įkurdintas ir pilies vaiduoklis: vaizdo projekciją lydi įspūdingi žvangančių ginklų, žvengiančių žirgų ir kiti garsai. 

Užkilę įketvirtą Kauno pilies bokšto aukštą, galite pažvelgti į miestą dar neregėtu kampu. Šiame aukšte taip pat galite pirmieji išvysti naujus muziejaus eksponatus – čia rengiama kas kelis mėnesius atnaujinama vieno eksponato paroda „Naujas muziejuje“. 

Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės​

Trečiojo pilies bokšto aukšto erdvėje apžiūrėsite rekonstruotos XVIII a. keramikos pavyzdžių, tokių kaip puodai, puodynės, dubenys, keptuvės. 

Daugirdo g. 2 / Rotušės a. 9 pastato rūsyje rastus koklius reprezentuoja glazūruotų ir neglazūruotų plokštinių koklių šukių su skirtinga ornamentika, karnizinių ir frizinių koklių fragmentai ir pilnai išlikę kokliai (9 variantai). 

Na ir, žinoma, tiek didelius, tiek mažus, kviečiame pabūti archeologais – juk taip smagu pačiam išsikasti koklio šukę!