KMM / Susiplanuok apsilankymą: Tautinės muzikos muziejus / Apie Tautinės muzikos muziejų
Tautinės muzikos muziejus
Senamiestyje įsikūręs Tautinės muzikos muziejus – tai erdvė, skirta pažinti lietuvių muzikavimo tradicijas. Šiuolaikiškose ir interaktyviose ekspozicijose pristatoma lietuvių tradicinė muzika bei platesnis kultūrinis liaudies muzikavimo kontekstas. Muziejuje lankytojai kviečiami ne tik apžiūrėti unikalius senuosius lietuviškus muzikos instrumentus, bet ir išgirsti juos skambant. Čia galėsite patys pagroti, pašokti ir pažaisti muzikinių žaidimų bei muzikuoti visiškai neįprastais objektais.
Padalinio istorija
1985 m. atidarytas LTSR liaudies buities muziejaus skyrius – Lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus. Vėliau kelis kartus keitėsi muziejaus pavadinimas ir pavaldumas. 1989 m. muziejus atsiskyrė nuo LTSR liaudies buities muziejaus, o 1995 m. jam buvo suteiktas Povilo Stulgos vardas. 2013 m. muziejus tapo Kauno miesto muziejaus padaliniu, kurį šiandien vadiname Tautinės muzikos muziejumi.
Muziejus veikia kelių pastatų komplekse. Pastatus supantis jaukus kiemelis spinduliuoja ypatinga senamiesčio nuotaika ir savitumu. Pastatas Kurpių g. 12 – gotikinio stiliaus gyvenamasis namas, pastatytas XVI a. II pusėje, o pastatas L. Zamenhofo g. 12 pastatytas 1876 m. 1985 m. šiuose pastatuose atidaryta muziejaus ekspozicija. 1985–2003 m. muziejuje veikė „Tutučio“ muzikos mokykla.
Muziejus šiandien
Šiandien muziejuje ne tik veikia įtrauki ekspozicija, bet ir vyksta patrauklios ekskursijos bei edukaciniai užsiėmimai, rengiami vaikų gimtadieniai, o svarbiausia – čia galima patirti tikrą muzikavimo malonumą.
Tautinės muzikos skyriuje vyksta jau tradicija tapę „Lietuviškų šokių vakarai“, kiekvieną rugsėjį šokiams po atviru dangumi kauniečius ir miesto svečius suburia renginys „Šokanti L. Zamenhofo gatvė“, kasmet organizuojamas kanklių muzikos tradicijai skirtas festivalis „Kanklės mano rankose“.