Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Suvenyrai ir leidiniai

Užrašinė „Žalias Kaunas“ („Green Kaunas”)

XX a. pradžioje Kaunas ėmė sparčiai plėstis. Planuojant naujus gyvenamuosius rajonus, mėginta taikyti ir tuo metu paplitusias miesto-sodo idėjas. 

Aplink miestą pamažu formavosi kurortinės zonos, tačiau ne kiekvienam miestiečiui poilsis čia buvo prieinamas. Dėl to miesto valdžia rūpinosi Kauno parkais bei projektavo naujus, kad jie atsirastų ir šalia darbininkiškų rajonų. Pamažu žalia tapo miesto spalva, o „žalias miestas“ – vienas dažniausiai girdimų Kauno apibūdinimų.

Kauno miesto muziejaus išleistoje užrašinėje patalpintos fotografijos, kuriomis užfiksuotos XX a. miesto žaliosios erdvės ir kauniečių santykis su jomis.

Dizainas: Ona Bričkutė. 128 psl. / A5

Kaina: 6,10 Eur.

Galima įsigyti muziejaus kasose.

Knyga „Kaunas: pasakojimai apie miestą ir jo žmones“

700 metų ir 33 istorijos – tokie skaičiai geriausiai apibūdina šią knygą. Nors praėjo nemažai laiko ir kalbėti galima ilgai ir nuobodžiai, kauniečiams tai nebūdinga. Kauno praeitis slepia ne vieną įdomybę apie jo gyventojus. Tai ir nugulė šioje knygoje: kur ir kaip jie gyveno, ką valgė, kaip rengėsi, kuo tikėjo ir ką dirbo, kas jiems buvo svarbu ir ką paliko šiems laikams. Tai knyga, kurioje iš skirtingų herojų perspektyvos atskleidžiamas kauniečio pasaulis. Kaipgi jis atrodė? Kaip atrodo šiandien?

Knyga. Autorė: Giedrė Milerytė-Japertienė. Bendraautoriai: Laima Bucevičiūtė, Simonas Jazavita, Gediminas Kasparavičius, Lina Mikalkėnaitė, Inga Puidokienė, Rokas Sinkevičius, Sigita Žemaitytė-Strazdė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2022. ISBN: 978-609-8164-14-5.

Knyga yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Knyga yra išleista ir anglų kalba („Kaunas: Tales About City and its People“).

Kaina: 17,70 Eur.

Įsigyti galima muziejaus kasose, knygos.lt, knygyne „Kolibris“ ir VšĮ „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose. 

Knyga „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“

Mūsų dienų sulaukė įspūdingas Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) kūrybinis palikimas. Vien Kauno miesto muziejuje šiuo metu saugoma keliolika tūkstančių fotografo darbų, kuriuose dažniausiai pamatysime būtent Kauną – jo pastatus, gatves ir peizažus. Antrasis šio fotografo darbams skirtos albumų serijos leidinys dedikuojamas tarpukario laikotarpio – nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918–1940) – architektūrai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Knyga. Sudarytoja dr. Inga Puidokienė. Autoriai: dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis, dr. Gediminas Kasparavičius, dr. Rokas Sinkevičius. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2022. ISBN: 978-609-8164-16-9. 

Kaina: 13,50 Eur. 

 Įsigyti galima muziejaus kasose, knygos.lt, knygyne „Kolibris“ ir VšĮ „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose.  

Knyga „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“

Leidinys skirtas fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) įamžintiems istoriniams Kauno Senamiesčio ir Naujamiesčio kadrams, kuriuose užfiksuota dabar jau iš esmės pasikeitusi aplinka: seni pastatai ir kvartalai užleido vietą naujoms statyboms, gatvių jungtims, aikštėms, laiptams. Tai pasivaikščiojimas po tarsi kitą Kauną, kurio jau nebėra.

Albumas. Sudarytoja dr. Inga Puidokienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2021. ISBN: 978-609-8164-13-8. 

Kaina: 12,60 Eur. 

Įsigyti galima muziejaus kasose, knygos.lt, knygyne „Kolibris“ ir VšĮ „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose. 

Katalogas „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“

Kaunas ir Vilnius. Vilnius ir Kaunas. Du didžiausi Lietuvos miestai. Gal konkuruojantys, o gal būtini vienas kitam? Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Apie tai pasakojo Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus paroda bei ši knyga. 

Paroda ir ją lydinti knyga yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Katalogas. Sudarytojai: Justina Juodišiūtė, Miglė Survilaitė, Tomas Vaiseta. Vertėjas Darius Sužiedėlis. Knygos dailininkė Inga Navickaitė-Drąsutė. Išleido „MO muziejus“, 2022. Puslapių sk. 160.

Kaina: 17,00 Eur. 

Įsigyti galima muziejaus kasose ir MO muziejuje. 

Katalogas „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“
Juozas Indra: kompozitorius, dirigentas, dainininkas

Juozas Indra: kompozitorius, dirigentas, dainininkas

Leidinyje pristatoma įvairiapusė Juozo Indros kūrybinė veikla. Knyga gausiai iliustruota fotografijomis iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos rinkinio bei kita archyvine medžiaga, saugoma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Lietuvos ypatingajame archyve ir Lietuvos literatūros ir meno archyve.

Prie leidinio pridėta kompaktinė plokštelė su J. Indros atliekamomis harmonizuotomis lietuvių liaudies dainomis, simfonija „Griuvėsių miestas“, fragmentais iš baleto „Audronė“ bei kameriniais instrumentiniais kūriniais praturtina skaitytojo pažintį su šia iškilia asmenybe.

Knyga-albumas su garso disku. Autorė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2019. – 180 p. ISBN 978-609-8164-09-1. 

Kaina: 7,00 Eur. 

Įsigyti galima Miko ir Kipro Petrauskų namų kasoje. 

Katalogas „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“

Leidinyje pristatoma Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyriuje Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga atverta ekspozicija „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“.

Katalogas. Sudarytoja Aušra Strazdaitė-Ziberkienė, Kaunas:  Kauno miesto muziejus, 2018. – 36 p. ISBN 978-609-8164-08-4.

Kaina: 12,10 Eur. 

Įsigyti galima Miko ir Kipro Petrauskų namų kasoje. 

Katalogas „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“
Leidinys „Atviri ir jaukūs Juozo Gruodžio namai“

Leidinys „Atviri ir jaukūs Juozo Gruodžio namai“

Pristatomas Juozo Gruodžio memorialinis namas-muziejus – medinuko istorija, muziejaus ekspozicijos, renginiai ir edukacinė veikla, muziejuje saugomas kompozitoriaus fondas.

Sudarytoja Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2018 – 72 p. ISBN 978-609-8164-06-0. 

Kaina: 4,30 Eur. 

Įsigyti galima Miko ir Kipro Petrauskų namų kasoje. 

Leidinys „Lietuvos muzikos paveldo tyrimai: rinkiniai, asmenybės, tarpdalykinės sąsajos“

Leidinyje publikuojami straipsniai, parengti pagal Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje rengiamose konferencijose – „Muzikinio paveldo išsaugojimas ir sklaida Lietuvos muziejuose“ (2016) ir „XIX a. pab. – XX a. pr. muzikos veikėjai ir jų memorialinio palikimo išsaugojimas“ (2017) – skaitytus pranešimus.

Leidinį sudaro dvi dalys: pirmoje publikuojami recenzuoti straipsniai, o antroje – pranešimo pagrindu parengti straipsniai.

Straipsnių rinkinys. Sudarytoja Aušra Strazdaitė-Ziberkienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2018. ISBN 978-609-8164-07-7. 

Kaina: 12,00 Eur. 

Įsigyti galima Miko ir Kipro Petrauskų namų kasoje. 

Leidinys „Lietuvos muzikos paveldo tyrimai: rinkiniai, asmenybės, tarpdalykinės sąsajos“
leidinys Lietuvių tautinė muzika

Lietuvių tautinė muzika

Leidinyje pristatoma Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus istorija, ekspozicinės erdvės, skyriuje veikiančios edukacinės programos, ekskursijos, parodos ir renginiai.

Katalogas. Sudarytoja Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2016. – 35 p. ISBN 978-609-8164-04-6. 

Kaina: 4,00 Eur. 

Įsigyti galima Tautinės muzikos muziejaus kasoje. 

Albumas „Adelė Galaunienė: archyvai“

Leidinyje pristatoma Lietuvos operos solistė, pedagogė, choro dirigentė, kultūros veikėja Adelė Galaunienė (1895–1962).
Apie jos gyvenimą ir kūrybinę veiklą pasakoja įvadinis straipsnis ir chronologiškai pateikiama archyvinė medžiaga (nuotraukos, dokumentai ir kt.) iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriaus rinkinių ir eksponatai iš Adelės ir Pauliaus Galaunių namų ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus.

Albumas. Sudarytoja Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2017. – 96 p. ISBN 978-609-8164-053. 

Kaina: 3,50 Eur. 

Įsigyti galima Miko ir Kipro Petrauskų namų kasoje. 

Albumas „Adelė Galaunienė: archyvai“
Leidinys Kauno pilies istorijos mozaika

Kauno pilies istorijos mozaika

Leidinyje pristatoma nuo 2012 m. gegužės 18 d. Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje veikianti ekspozicija „Kauno pilies istorijos mozaika“, išdėstyta penkiose pilies bokšto erdvėse, įdomi tiek istorinių faktų ir autentiškų eksponatų ieškantiems lankytojams, tiek norintiems papramogauti. Taip pat skaitytojas supažindinamas su glausta Kauno pilies istorija, skyriuje veikiančiomis edukacinėmis programomis, ekskursijomis.

Katalogas. Sudarytoja Inga Puidokienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2015. – 35 p. ISBN 978-609-8164-01-5.  

Kaina: 1,30 Eur. 

Įsigyti galima Kauno pilies kasoje.