Suvenyrai

Leidinys „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“

Leidinys skirtas fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) įamžintiems istoriniams Kauno Senamiesčio ir Naujamiesčio kadrams, kuriuose užfiksuota dabar jau iš esmės pasikeitusi aplinka. Tai pasivaikščiojimas po tarsi kitą Kauną, kurio jau nebėra.

 

Skaitytojas su anuometiniu Kaunu bus supažindintas nuosekliai, nuo vienų kvartalų ir gatvių pereinant prie gretimų tolesnių. Leidinį bus patogu naudoti ir vaikštant po miestą, nes parinktas tinkamas nešiotis knygos formatas, objektai sugrupuoti penkiais maršrutais, vedančiais nuo Kauno pilies iki Nepriklausomybės aikštės ir atvaizduotais įterptuose scheminiuose gatvių planuose.

 

Galima įsigyti muziejaus kasose. Kaina: 12,60 Eur. Taip pat – el. knygyne „Knygos.lt“.

Užrašinė „Žalias Kaunas“ („Green Kaunas”)

XX a. pradžioje Kaunas ėmė sparčiai plėstis. Planuojant naujus gyvenamuosius rajonus, mėginta taikyti ir tuo metu paplitusias miesto-sodo idėjas. Aplink miestą pamažu formavosi kurortinės zonos, tačiau ne kiekvienam miestiečiui poilsis čia buvo prieinamas. Dėl to miesto valdžia rūpinosi Kauno parkais bei projektavo naujus, kad jie atsirastų ir šalia darbininkiškų rajonų. Pamažu žalia tapo miesto spalva, o „žalias miestas“ – vienas dažniausiai girdimų Kauno apibūdinimų.

 

Kauno miesto muziejaus išleistoje užrašinėje patalpintos fotografijos, kuriomis užfiksuotos XX a. miesto žaliosios erdvės ir kauniečių santykis su jomis.

 

Dizainas: Ona Bričkutė. 128 psl. / A5

 

Galima įsigyti muziejaus kasose. Kaina: 6,10 Eur.

Molinė švilpynė

Molinė švilpynė – daugiausiai piemenų ir vaikų muzikinis žaislas, Lietuvoje plačiau paplitęs XVIII a. Paukščiuko, avinėlio formų.

 

Pagamino Aurelija Kurienė.

 

Įsigyti galima Tautinės muzikos skyriaus kasoje. Kaina: 7,00 Eur.

Kaulo ūžynė

Kaulo ūžynė – seniausias žinomas garsinis vaikų žaislas. Ūžynės, pagamintos iš kiaulės kaulų, pagal archeologų radinius Lietuvos teritorijoje datuojamos nuo I–III a.

 

Įsigyti galima Tautinės muzikos skyriaus kasoje. Kaina: 4,90 Eur.

Skudučių komplektas

Skudučiai – tai tradiciniai lietuvių liaudies instrumentai, kuriais buvo grojama polifoninė muzika. Skudučių komplektą sudaro 5–8 atskiri (t. y. nesujungti į vieną instrumentą) vamzdeliai. Kuo skudutis ilgesnis, tuo jo garsas žemesnis. Skudučiais buvo grojama Aukštaitijoje.

 

Skudučių komplektas pagamintas iš japoninio pelėvirkščio.

 

Įsigyti galima Tautinės muzikos skyriaus kasoje. Kaina: 13,00 Eur.

Skudutis

Lietuvių instrumentas, pagamintas iš japoninio pelėvirkščio.

 

Įsigyti galima Tautinės muzikos skyriaus kasoje. Kaina: 1,60 Eur.

Akmeninis pakabutis

Pakabutis, kurį iš natūralaus akmens pagamino muzikos instrumentų meistras Albertas Martinaitis. Kanklių, smuiko, gitaros formų.

 

Įsigyti galima Tautinės muzikos skyriaus kasoje. Kaina: 8,00 Eur.

į viršų

Bendraukime