Suvenyrai

Darbo kalendorius „1921 / 2021“

Susikūrus nepriklausomai Lietuvos valstybei, kiekvieni metai buvo lydimi jai svarbių įvykių. Kuo ypatingi buvo 1921-ieji?

 

Kauno miesto muziejaus vykdomo projekto „Prieš 100 metų“ pagrindu parengtas darbo kalendorius, kuriame galėsite pasižymėti dienos, savaitės, mėnesio ar metų planus ir susipažinti su svarbiausiais 100 metų skaičiuojančiais įvykiais.

 

Dizainas: Ona Bričkutė. 152 psl. / A5

 

Galima įsigyti „Humanito“ el. knygyne

Užrašinė „Žalias Kaunas“ („Green Kaunas”)

XX a. pradžioje Kaunas ėmė sparčiai plėstis. Planuojant naujus gyvenamuosius rajonus, mėginta taikyti ir tuo metu paplitusias miesto-sodo idėjas. Aplink miestą pamažu formavosi kurortinės zonos, tačiau ne kiekvienam miestiečiui poilsis čia buvo prieinamas. Dėl to miesto valdžia rūpinosi Kauno parkais bei projektavo naujus, kad jie atsirastų ir šalia darbininkiškų rajonų. Pamažu žalia tapo miesto spalva, o „žalias miestas“ – vienas dažniausiai girdimų Kauno apibūdinimų.

 

Kauno miesto muziejaus išleistoje užrašinėje patalpintos fotografijos, kuriomis užfiksuotos XX a. miesto žaliosios erdvės ir kauniečių santykis su jomis.

 

Dizainas: Ona Bričkutė. 128 psl. / A5

 

Galima įsigyti „Humanito“ el. knygyne

Leidinys „Adelė Galaunienė: archyvai“

Leidinyje pristatoma Lietuvos operos solistė, pedagogė, choro dirigentė, kultūros veikėja Adelė Galaunienė (1895–1962). Apie jos gyvenimą ir kūrybinę veiklą pasakoja įvadinis straipsnis ir chronologiškai pateikiama archyvinė medžiaga (nuotraukos, dokumentai ir kt.) iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriaus rinkinių ir eksponatai iš Adelės ir Pauliaus Galaunių namų ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus.

 

Albumas. Sudarytoja Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, Kauno miesto muziejus, 2017 m.

 

Galima įsigyti „Humanito“ el. knygyne

Leidinys „Juozas Indra: kompozitorius, dirigentas, dainininkas“

Leidinyje pristatoma įvairiapusė Juozo Indros kūrybinė veikla. Knyga gausiai iliustruota fotografijomis iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriaus rinkinio bei kita archyvine medžiaga, saugoma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Lietuvos ypatingajame archyve ir Lietuvos literatūros ir meno archyve.

 

Prie leidinio pridėta kompaktinė plokštelė su J. Indros atliekamomis harmonizuotomis lietuvių liaudies dainomis, simfonija „Griuvėsių miestas“, fragmentais iš baleto „Audronė“ bei kameriniais instrumentiniais kūriniais praturtina skaitytojo pažintį su šia iškilia asmenybe.

 

Knyga-albumas su garso disku. Autorė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, Kauno miesto muziejus, 2019 m.

 

Galima įsigyti „Humanito“ el. knygyne

į viršų

Bendraukime