Veikla

Knyga „Kaunas: pasakojimai apie miestą ir jo žmones“

700 metų ir 33 istorijos – tokie skaičiai geriausiai apibūdina šią knygą. Nors praėjo nemažai laiko ir kalbėti galima ilgai ir nuobodžiai, kauniečiams tai nebūdinga. Kauno praeitis slepia ne vieną įdomybę apie jo gyventojus. Tai ir nugulė šioje knygoje: kur ir kaip jie gyveno, ką valgė, kaip rengėsi, kuo tikėjo ir ką dirbo, kas jiems buvo svarbu ir ką paliko šiems laikams. Tai knyga, kurioje iš skirtingų herojų perspektyvos atskleidžiamas kauniečio pasaulis. Kaipgi jis atrodė? Kaip atrodo šiandien?

Knyga. Autorė: Giedrė Milerytė-Japertienė. Bendraautoriai: Laima Bucevičiūtė, Simonas Jazavita, Gediminas Kasparavičius, Lina Mikalkėnaitė, Inga Puidokienė, Rokas Sinkevičius, Sigita Žemaitytė-Strazdė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2022. ISBN: 978-609-8164-14-5.

Knyga yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

 

Kaina muziejaus kasose: 17,70 Eur. Įsigyti taip pat galima knygos.ltknygyne „Kolibris“ ir VšĮ „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose.  

Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra

Mūsų dienų sulaukė įspūdingas Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) kūrybinis palikimas. Vien Kauno miesto muziejuje šiuo metu saugoma keliolika tūkstančių fotografo darbų, kuriuose dažniausiai pamatysime būtent Kauną – jo pastatus, gatves ir peizažus. Antrasis šio fotografo darbams skirtos albumų serijos leidinys dedikuojamas tarpukario laikotarpio – nepriklausomos Lietuvos Respublikos (1918–1940) – architektūrai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Knyga. Sudarytoja dr. Inga Puidokienė. Autoriai: dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis, dr. Gediminas Kasparavičius, dr. Rokas Sinkevičius. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2022. ISBN: 978-609-8164-16-9.

 

Kaina muziejaus kasose: 13,50 Eur. Įsigyti taip pat galima knygos.lt, knygyne „Kolibris“ ir VšĮ „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose.  

Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą

Leidinys skirtas fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) įamžintiems istoriniams Kauno Senamiesčio ir Naujamiesčio kadrams, kuriuose užfiksuota dabar jau iš esmės pasikeitusi aplinka: seni pastatai ir kvartalai užleido vietą naujoms statyboms, gatvių jungtims, aikštėms, laiptams. Tai pasivaikščiojimas po tarsi kitą Kauną, kurio jau nebėra.

Albumas. Sudarytoja dr. Inga Puidokienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2021. ISBN: 978-609-8164-13-8.

 

Kaina muziejaus kasose: 12,60 Eur. Įsigyti taip pat galima knygos.lt, knygyne „Kolibris“ ir VšĮ „Kaunas IN“ turizmo informacijos centruose. 

Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus

Kaunas ir Vilnius. Vilnius ir Kaunas. Du didžiausi Lietuvos miestai. Gal konkuruojantys, o gal būtini vienas kitam? Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena?

Apie tai pasakojo Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus paroda bei ši knyga.
Paroda ir ją lydinti knyga yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

 

Katalogas. Sudarytojai: Justina Juodišiūtė, Miglė Survilaitė, Tomas Vaiseta. Vertėjas Darius Sužiedėlis. Knygos dailininkė Inga Navickaitė-Drąsutė. Išleido „MO muziejus“, 2022. Puslapių sk. 160.

 

Kaina: 17,00 Eur. Įsigyti galima muziejaus kasose ir MO muziejuje.

Lietuvos muzikos paveldo tyrimai: Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius

Leidinyje publikuojami straipsniai, parengti pagal Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje rengtos konferencijoje „Lietuvos kompozitorių sąjungos Kauno skyrius. Paveldas ir dabartis“ (2021) skaitytus pranešimus.

Leidinyje publikuojami Giedriaus Kuprevičiaus, Zitos Bružaitės, dr. Rūtos Gaidamavičiūtės, Dainoros Merčaitytės ir dr. Aušros Strazdaitės-Ziberkienės straipsniai.

 

Straipsnių rinkinys. Sudarytoja dr. Aušra Strazdaitė-Ziberkienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2021. ISBN 978-609-8164-12-1.

Lietuvos muzikos paveldo tyrimai: Valstybingumo idėjos ir religinis paveldas

Leidinyje publikuojami straipsniai, parengti pagal Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriuje rengtose konferencijose – „Valstybingumo ženklai Lietuvos muzikiniame pavelde“ (2018) ir „Lietuviškos religinės muzikos paveldas“ (2019) – skaitytus pranešimus.

Leidinyje publikuojami Kristinos Mikuličiūtės-Vaitkūnienės, dr. Jono Vilimo, Rūtos Skudienės, dr. Svetlanos Barkauskas, Jono Oškinio, dr. Laimo Budzinauskienės, Rasos Murauskaitės, dr. Eglės Šeduikytės-Korienės, Aušros Strazdaitės-Ziberkienės, Vytautės Markeliūnienės, dr. Lino Balandžio ir dr. Dariaus Kučinsko straipsniai.

 

Straipsnių rinkinys. Sudarytoja Aušra Strazdaitė-Ziberkienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2019. ISBN 978-609-8164-11-4. ISBN 978-609-8164-10-7.

Juozas Indra: kompozitorius, dirigentas, dainininkas

Leidinyje pristatoma įvairiapusė Juozo Indros kūrybinė veikla. Knyga gausiai iliustruota fotografijomis iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos rinkinio bei kita archyvine medžiaga, saugoma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Lietuvos ypatingajame archyve ir Lietuvos literatūros ir meno archyve.

Prie leidinio pridėta kompaktinė plokštelė su J. Indros atliekamomis harmonizuotomis lietuvių liaudies dainomis, simfonija „Griuvėsių miestas“, fragmentais iš baleto „Audronė“ bei kameriniais instrumentiniais kūriniais praturtina skaitytojo pažintį su šia iškilia asmenybe.

 

Knyga-albumas su garso disku. Autorė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2019. – 180 p. ISBN 978-609-8164-09-1. Kaina: 7,00 Eur. Įsigyti galima M. ir K. Petrauskų namų kasoje. 

Valstybės teatras. Tautą burianti muzika

Leidinyje pristatoma Kauno miesto muziejaus Miko ir Kipro Petrauskų skyriuje Lietuvos valstybingumo šimtmečio proga atverta ekspozicija „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“.

 

Katalogas. Sudarytoja Aušra Strazdaitė-Ziberkienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2018. – 36 p. ISBN 978-609-8164-08-4. Kaina: 12,10 Eur. Įsigyti galima M. ir K. Petrauskų namų kasoje. 

ATVIRI IR JAUKŪS JUOZO GRUODŽIO NAMAI

Pristatomas Juozo Gruodžio memorialinis namas-muziejus – medinuko istorija, muziejaus ekspozicijos, renginiai ir edukacinė veikla, muziejuje saugomas kompozitoriaus fondas.

 

Sudarytoja Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2018 – 72 p. ISBN 978-609-8164-06-0. Kaina: 4,30 Eur. Įsigyti galima M. ir K. Petrauskų namų kasoje. 

Lietuvos muzikos paveldo tyrimai: rinkiniai, asmenybės, tarpdalykinės sąsajos.

Leidinyje publikuojami straipsniai, parengti pagal Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje rengiamose konferencijose – „Muzikinio paveldo išsaugojimas ir sklaida Lietuvos muziejuose“ (2016) ir „XIX a. pab. – XX a. pr. muzikos veikėjai ir jų memorialinio palikimo išsaugojimas“ (2017) – skaitytus pranešimus.

Leidinį sudaro dvi dalys: pirmoje publikuojami recenzuoti straipsniai, o antroje – pranešimo pagrindu parengti straipsniai.

 

Straipsnių rinkinys. Sudarytoja Aušra Strazdaitė-Ziberkienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2018. ISBN 978-609-8164-07-7.

Adelė Galaunienė: archyvai [albumas]

Leidinyje pristatoma Lietuvos operos solistė, pedagogė, choro dirigentė, kultūros veikėja Adelė Galaunienė (1895–1962).
Apie jos gyvenimą ir kūrybinę veiklą pasakoja įvadinis straipsnis ir chronologiškai pateikiama archyvinė medžiaga (nuotraukos, dokumentai ir kt.) iš Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriaus rinkinių ir eksponatai iš Adelės ir Pauliaus Galaunių namų ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus.

 

Albumas. Sudarytoja Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2017. – 96 p. ISBN 978-609-8164-053. Kaina: 3,50 Eur. Įsigyti galima M. ir K. Petrauskų namų kasoje. 

Lietuvių tautinė muzika

Leidinyje pristatoma Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus istorija, ekspozicinės erdvės, skyriuje veikiančios edukacinės programos, ekskursijos, parodos ir renginiai.

 

Katalogas. Sudarytoja Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2016. – 35 p. ISBN 978-609-8164-04-6. Kaina: 4,00 Eur. Įsigyti galima Tautinės muzikos skyriaus kasoje. 

Kauno rotušės istorijos vingiai

Leidinyje pristatoma Kauno miesto rotušės istorija nuo pirmosios, dar medinės, iki šių dienų – Kauno miesto muziejaus veiklos Kauno rotušėje.

 

Sudarytoja Dalė Naujalienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2016. – 83 p. ISBN 978-609-8164-03-9.

Kauno miesto muziejus: istorija ir dabartis

Atkurtojo Kauno miesto muziejaus dešimtmečio proga išleistame kataloge pristatoma muziejaus istorija nuo ištakų 1905 m. lapkričio 5 d., kuomet buvo patvirtintas muziejaus statutas, iki šių dienų, taip pat – muziejaus fonduose kaupiami ir saugomi rinkiniai, ekspozicijos, edukacinė veikla, parodos ir renginiai.

 

Katalogas. Sudarytoja Reda Žekienė, Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2015. – 63 p. ISBN 978-609-8164-02-2.

Kauno pilies istorijos mozaika

Leidinyje pristatoma nuo 2012 m. gegužės 18 d. Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje veikianti ekspozicija „Kauno pilies istorijos mozaika“, išdėstyta penkiose pilies bokšto erdvėse, įdomi tiek istorinių faktų ir autentiškų eksponatų ieškantiems lankytojams, tiek norintiems papramogauti. Taip pat skaitytojas supažindinamas su glausta Kauno pilies istorija, skyriuje veikiančiomis edukacinėmis programomis, ekskursijomis.

 

Katalogas. Sudarytoja Inga Puidokienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2015. – 35 p. ISBN 978-609-8164-01-5. Kaina: 1,30 Eur. Įsigyti galima Pilies skyriaus kasoje. 

Vienišas kanklininkas Juozas Telešius

Leidinys skirtas kanklininko Juozo Telešiaus 100-mečiui paminėti. Visą gyvenimą gyvenęs atokiame Alvito miestelyje (Vilakviškio raj.), kanklininkas nebuvo plačiai žinomas, negalėjo aktyviai dalyvauti Lietuvos muzikiniame gyvenime, kanklių kultūros kūrime. Tačiau jo kūryba, įamžinta vaizdo ir garso juostose, išliko ne vieno žmogaus atmintyje. Sukūręs savitas kankles ir skambinimo stilių, kanklininkas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos kultūroje – aukšta kankliavimo technika, subtilus požiūris į instrumentą, įvairiausių niuansų girdėjimas ir instrumento galimybių išnaudojimas. Knygoje pristatomi kanklininko biografijos faktai, jį, pažinojusių asmenų prisiminimai bei J. Telešiaus kūryba.

 

Biografinė knyga. Straipsnių autorė ir sudarytoja Laura Lukenskienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2015. – 95 p. ISBN 978-609-8164-00-8.

Ekspozicijos atnaujinimas mažuose muziejuose: teorija ir praktinės galimybės

Straipsnių rinkinyje publikuoti muziejininkų ar prie muziejų atnaujinimo prisidėjusių įmonių darbuotojų straipsniai, kuriuose pristatomos darbo eigoje kilusios problemos, sprendimų paieškos, gauti rezultatai. Leidinys skirtas šiuolaikiškų ir netradicinių sprendimų ieškantiems visų Lietuvos regionų muziejų darbuotojams, nuolatinių ir kilnojamų parodų organizatoriams.

 

Straipsnių rinkinys. Sudarytojas Arūnas Vaicekauskas. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2014. – 56 p. ISBN 978-9955-720-21-8.

Šviesos link…

Leidinyje pristatoma parodos „Šviesos link…“ (veikusios 2014 05 17 – 2015 06 05) medžiaga, skaitytojas supažindinamas su stambiausio Kauno degtukų fabriko, pirmosios Kauno miesto elektrinės ir Kauno radijo gamyklos istorijomis.

 

Parodos katalogas. Sudarė Odeta Grigonienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2014. – 33 p. ISBN 978-609-95345-8-9.

Kauno žydų bendruomenė istorijos šaltiniuose

Leidinyje pristatomi parodos „Kauno žydų bendruomenė istorijos šaltiniuose“ (veikusios 2013 09 23 – 2014 06 15) eksponatai – Kauno apskrities archyvo dokumentai bei vertingi Kauno religinės žydų bendruomenės daiktiniai eksponatai atskleidžia žydų vaidmenį miesto plėtros, ekonominio, religinio gyvenimo kontekste Kauno gubernijos laikotarpiu, liudija aktyvų žydų dalyvavimą politinėje veikloje, pasiekimus sporto, kultūros, švietimo srityse, jų indėlį kuriant naujas pramonės įmones Kaune, plėtojant smulkųjį verslą. Ši paroda – bendras Kauno apskrities archyvo ir Kauno miesto muziejaus projektas, parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Lietuvos ypatinguoju archyvu, Kauno žydų religine bendruomene.

 

Parodos katalogas. Sudarė Odeta Grigonienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2014. – 31 p. ISBN 978-609-95345-7-2.

Pirmajai Lietuvos dainų šventei 90

Vadovas. Sudarė Jurgita Ragaišienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2014. – 12 p. ISBN 979-0-706165-00-4.

Pirmajai dainų šventei – 90

Kūrybinių dirbtuvių katalogas. Sudarė Jurgita Ragaišienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2014. – 23 p. ISBN 978-609-95345-9-6.

Kauno ponios ir ponai: XX a. 3–4 dešimtmečio stilius

Leidinyje pristatoma parodos „Kauno ponios ir ponai: XX a. 3–4 dešimtmečio stilius“ (veikusios 2013 05 18 – 2013 11 30) medžiaga. Kauno miesto muziejaus fonduose saugomos fotografijos, aprangos detalės bei aksesuarai, tarpukario mados žurnalai atskleidžia ne išskirtinių, garsių Kauno asmenybių, o eilinių miesto gyventojų gyvenseną. Tai pedagogė M. Šokelytė-Valeikienė, fotografas K. Dudėnas su žmona, grožio salonų savininkai broliai Muraliai, Vailokaičių, Kazlauskų šeimos ir kt.

 

Parodos katalogas. Sudarė Reda Žekienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2013. – 24 p. ISBN 978-609-95345-5-8.

Profesoriaus Juozo Blužo fenomenas

Leidinyje pristatoma parodoje „Profesoriaus Juozo Blužo fenomenas“, skirtoje gydytojo-kardiologo 85-mečio paminėjimui, eksponuotos muziejaus fonduose saugomos fotonuotraukos, dokumentai, asmeniniai daiktai, o taip pat – keletas eksponatų, pasiskolintų iš Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus. Paroda veikė 2013 03 19 – 2013 05 04.

 

Parodos katalogas. Sudarė Eglė Jesulaitytė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2013. – 24 p. ISBN 978-609-95345-4-1.

„Kada manęs nebus…“ (S. Nėris).

Leidinyje pristatomi parodos „Kada manęs nebus…“ (S. Nėris). Rūtai Staliliūnaitei atminti“ (veikusios 2012 05 09 – 2012 06 08) eksponatai iš gausaus aktorės, Kauno garbės pilietės Rūtos Staliliūnaitės archyvo, saugomo Kauno miesto muziejaus fonduose.

 

Rūtai Staliliūnaitei atminti. Parodos katalogas. Sudarė Eglė Jesulaitytė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2012. – 24 p. ISBN 978-609-95345-3-4.

Sovietmečio Kaunas 1955–1975 m. Iš fotografo S. Lukošiaus archyvo

Kauno miesto muziejaus fonduose saugomas kauniečio fotografo Stanislovo Lukošiaus fotonuotraukų archyvas, kurį sudaro daugiau nei 15 tūkstančių negatyvų ir per 800 nuotraukų. Šį vertingą rinkinį, kuriame įamžinta Kauno istorinė raida, miesto formavimas ir augimas, muziejui atidarymo proga 2008 m. padovanojo AB YIT „Kausta“. Parodoje (veikusioje 2012 09 04 – 2012 12 01), pristatyti 1955–1975 m. Kauno vaizdai – jau išnykę senieji pastatai ir paminklai, naujų aikščių ir gatvių tiesimas. Taip pat eksponuoti baldai ir namų apyvokos daiktai iš asmeninių kauniečių kolekcijų, kurie buvo naudojami to laikotarpio miestiečių buityje.

 

Parodos katalogas. Sudarė Lilijana Jocienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2012. – 24 p. ISBN 978-609-95345-2-7.

Valstybės teatro operos solistai vaidmenyse.

Komplektą sudaro šešiolika atvirukų. Atvirukams panaudotos M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus fonduose saugomos žymiausių Valstybės teatro solistų 1926-1938 m. fotografijos. Atvirukai išleisti atvirlaiškio formatu. Spausdino spaustuvė „Indigo Print“.

 

Atvirukų komplektas. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2012.

Antanas Kučingis. Laiškai. Dokumentai. Atsiminimai

Knyga skirta žymiam lietuvių operos solistui, Lietuvos kariuomenės karininkui, drąsiam kovotojui už lietuvybę Antanui Kučingiui (1899–1983). Knygoje skelbiama dalis archyvinės medžiagos iš Antano Kučingio palikimo, saugomo M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje. Laiškai, dokumentai, atsiminimai, nuotraukos, asmeniniai daiktai byloja apie įvairiaspalvę menininko asmenybę, dramatišką jo gyvenimo kelią sudėtingu istoriniu laiku. Leidinį parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

 

Sudarė ir parengė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2012. – 448 p. ISBN 978-609-95377-0-2.

Smuikai ir basetlės

Leidinyje pristatomi strykiniai liaudies chordofonai: smuikai ir basetlės. Daugiausiai dėmesio skirta smuikams, kurie iki XIX a. pabaigos buvo bene labiausiai paplitę ir daugiausiai vartojami instrumentai Lietuvoje.

 

Katalogas, III dalis. Sudarė Martynas Vingrys. Kaunas: Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus, 2012. – 56 p. ISBN 978-609-95245-2-8.

Kauno miesto muziejus

Leidinyje pristatoma glausta Kauno miesto muziejaus istorija, ekspozicija „Kaunas laiko ženkluose“, atskleidžianti Kauno miesto raidą nuo jo ištakų iki sovietų okupacijos, muziejaus erdvėse organizuotos parodos, edukacinė veikla ir muziejaus fonduose kaupiami ir saugomi eksponatai.

 

Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2011. – 20 p. ISBN 978-609-95345-1-0.

Fotografas Kazimieras Dudėnas. Archyvai

Leidinyje pristatomas unikalus atrasto Kauno fotografo Kazimiero Dudėno palikimas. Pirmą kartą publikuojami Panemunės kurorto ir sanatorijų, Pažaislio, pokarinių Petrašiūnų vaizdai – tai negrįžtamai išnykusi Kauno istorijos dalis. Knyga išleista muziejaus ir šeimos archyve saugomų eksponatų pagrindu. Šis leidinys – 2011 metais Kauno miesto muziejuje įgyvendinto leidybinio projekto „Fotografas Kazimieras Dudėnas. Archyvai“, kurį parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas, rezultatas.

 

Sudarė Irma Balčiūnienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2011. – 69 p. ISBN 978-609-95345-0-3.

Vienos armonikos, Peterburgo armonikos, koncertinos ir bandonijos

Leidinyje aptariama armonikos kelionė į Lietuvą, ieškoma priežasčių dėl ko mūsų krašte šis instrumentas greitai paplito ir lengvai pritapo. Taip pat leidinyje aptariami armonikos tipo instrumentai, kurie buvo populiariausi Lietuvoje iki XX a. vidurio, bei kiti Lietuvoje naudoti strykiniai instrumentai – lankai su pūslėmis ir pūslinės, apžvelgiami ir įvairių Europos tautų liaudies strykiniai chordofoniniai instrumentai, esantys muziejaus rinkinyje.

 

Katalogas, II dalis. Sudarė Martynas Vingrys. Kaunas: Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus, 2011. – 63 p. ISBN 978-609-95245-1-1.

Kanklės ir lietuvių pučiamieji muzikos instrumentai

Leidinyje pristatomi kanklių ir pučiamųjų instrumentų rinkiniai, saugomi Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus fonduose.

 

Katalogas, I dalis. Sudarė Laura Lukenskienė ir Dalė Augustaitienė. Kaunas: Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus, 2010. – 71 p. ISBN 978-609-95245-0-4.

Kauno potvyniai iš fotografo Stasio Lukošiaus archyvo

Leidinyje pristatomi Kauno miesto muziejaus fonduose saugomo kauniečio fotografo Stanislovo Lukošiaus archyve esantys  vaizdai iš prof. Stepono Kolupailos fotografijų archyvo, pasakojantys apie potvynius, ištikusius Kauną 1926, 1946, 151 ir 1958 metais.

 

Sudarė Rita Garbaravičienė. Kaunas, 2010. – 31 p. ISBN 978-9955-03-622-7.

Kauno miesto muziejus. Naujausi eksponatai

Leidinyje pristatomi pirmosios Kauno miesto muziejuje surengtos parodos eksponatai – originalios muziejinės relikvijos, kurios ilgus dešimtmečius buvo saugomos kauniečių asmeniniuose archyvuose, o taip pat fotonuotraukos, liudijančios įvairius miesto istorijos, kultūros, pramonės tarpsnius.

 

Katalogas. Sudarė Rita Garbaravičienė. Kaunas: Kauno miesto muziejus, 2009. – 23 p. ISBN 978-9955-03-543-5.

Juozas Naujalis, 1869–1934

Leidinyje pristatomos svarbiausios Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio gyvenimo ir kūrybos datos bei eksponatai iš Miko ir Kipro Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Lietuvos literatūros ir meno archyvo, Juozo Naujalio memorialinio muziejaus, Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Rasos Laurinaitienės, Petro Bingelio, Birutės Bytautienės asmeninių archyvų. Leidinį parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

 

Parengė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2009. – 40 p. ISBN 978-9955-03-586-2.

Mikas Petrauskas

Leidinyje pristatomos svarbiausios kompozitoriaus, pirmosios lietuviškos operos bei operečių autoriaus, pedagogo, chorų organizatoriaus ir dirigento, dainininko, muzikos propaguotojo Miko Petrausko gyvenimo ir kūrybos datos ir eksponatai, saugomi M. ir K. Petrauskų muziejaus, Šiaulių “Aušros” muziejaus fonduose, Protelės Skalandienės ir Audronės Pečkaitienės asmeniniuose archyvuose. Leidinį parėmė Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas ir Kauno miesto savivaldybė.

 

Parengė K. Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2008. – 40 p. ISBN 978-9955-03-513-8.

Stasys Šimkus, 1887-1943

Leidinyje pristatomos svarbiausios kompozitoriaus, chorvedžio, muzikos pedagogo, dirigento, aktyvaus visuomenininko  gyvenimo ir kūrybos datos ir eksponatai, saugomi M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fonduose. Leidinį parėmė Kauno miesto savivaldybė.

 

Parengė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, Vida Bingelienė. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2007. –32 p. ISBN 978-9955-03-378-3.

Dainininko Juozo Babravičiaus odisėja

Leidinys skirtas dainininko, pedagogo Juozo Babravičiaus 130-osios gimimo metinėms. Knygą, remdamiesi gausia dokumentine medžiaga parašė dainininko sūnus medicinos mokslų daktaras Juozas Babravičius, o redagavo ir spaudai parengė choro dirigentas, muzikologas, pedagogas dr. Vytautas Čepliauskas. Knyga išleista Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondo, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus ir autoriaus lėšomis.

 

Parengė Juozas Babravičius Jr. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2007. – 155 p. ISBN 978-9955-03-437-7.

Kipras Petrauskas

Leidinyje pristatomos svarbiausios operos solisto Kipro Petrausko gyvenimo ir kūrybos datos ir eksponatai, saugomi M. ir K. Petrauskų muziejaus fonduose. Leidinį parėmė Kauno miesto savivaldybė.

 

Parengė Vida Bingelienė, Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė, Renata Varanavičiūtė. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2005. – 31 p. ISBN 9955-03-316-9.

Juozas Gruodis, 1884-1948

Leidinyje pristatomos svarbiausios kompozitoriaus, pedagogo, dirigento, muzikos veikėjo Juozo Gruodžio gyvenimo ir kūrybos datos ir eksponatai, saugomi M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus fonduose ir J. Gruodžio memorialiniame muziejuje. Leidinį parėmė Kauno miesto savivaldybė ir Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondas.

 

Parengė Kristina Mikuličiūtė-Vaitkūnienė. Kaunas: M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, 2004. – 31 p. ISBN 9955-03-255-3.

į viršų

Bendraukime