Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Festivalis „Kanklės mano rankose“

2020 m. Kauno miesto muziejus vykdė projektą – rengė festivalį „Kanklės mano rankose“ (vadovė dr. Laura Lukenskienė), kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projektui įgyvendinti skirta 5 000 Eur, bendras festivalio biudžetas – 5 770 Eur.

Projekto tikslas – stiprinti tautinę savimonę per tradicinę muziką, plėtoti lietuvių muzikinę kultūrą; atskleisti ir populiarinti senąsias kankliavimo tradicijas, jų raidą XX–XXI a., įprasminti jas modernioje visuomenėje, pristatyti ir populiarinti šiuolaikinius tradicinio folkloro gyvavimo būdus.

Jau penktą kartą Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje organizuojamas festivalis, skirtas senajai lietuvių kankliavimo tradicijai ir šiuolaikinei jos raiškai. Siekiama pristatyti įvairias etnografinių regionų ir kitų šalių muzikavimo tradicijas. Šiemet festivalis yra tarptautinis, tad jame pristatomi ir kanklėms giminingi kitų šalių styginiai muzikos instrumentai.

Festivalis yra išskirtinis savo turinio įvairove: jame dalyvauja ne tik profesionalūs kanklių muzikos atlikėjai, bet ir kanklininkai mėgėjai, turintys savitą požiūrį ar muzikavimo stilių, muzikos instrumentų meistrai; daug dėmesio skiriama diskusijoms, aktualių temų aptarimams, naujausių šios srities pasiekimų pristatymams (aptariami inovatyvūs kanklių gamybos sprendimai, nauji kanklių muzikos pritaikymo būdai, leidiniai). Festivalio programa skatina folkloro ir tautinės muzikos atlikėjų bei kūrėjų dialogą. Renginiai jau turi nuolatinį klausytojų ratą. Žmonės žino, kad festivalio metu ne tik praplės savo muzikos istorijos žinias, bet ir pasiklausys geros kanklių muzikos.

2020 m. festivalyje dalyvavo Kauno 1-osios muzikos mokyklos etninės muzikos specialybės mokinės Giedrė Tutkutė, Ieva Brimerytė, Meda Šriupšaitė (mokytoja Laimutė Proškutė), kanklininkių duetas Monika Jurgilaitė ir Silvija Ližaitienė, ansamblis „Sunny“ ir Kristina Kuprytė, ansamblis „Šilko stygos”, Andrius Morkūnas, Vilius Marma, Aušra Butkauskienė, Asta Motuzienė ir Emilija Tarydaitė, muzikos instrumentų meistras Albertas Martinaitis, Klaipėdos r. Vėžaičių pagrindinės mokyklos ir kultūros centro kanklininkų ansamblis (vadovė Ramutė Pozingienė), kanklininkių ansamblis „Sigutė“, svečiai iš Rusijos Antonas Kamenskij ir Anastasija Kamenskaja, garsi Suomijos kanklininkė Arja Kastinen. 

nuotrauka mergina groja kanklėmis

Festivalis buvo suplanuotas kovo 12–14 d., tačiau dėl COVID-19 pandemijos įsigaliojęs draudimas vykdyti renginius jo programą sustabdė. Įvyko tik kovo 12 d. planuotas renginys. Tačiau tai nenutraukė festivalio, likusi jo dalis buvo atidėta iki spalio 10 d. ir sėkmingai įvyko.

Festivalio koncerto ir Arja Kastinen bei Anton Kamenskij ir Anastasija Kamenskaj pranešimus galima peržiūrėti muziejaus YouTube kanale. 

Lietuvos kultūros tarybos logotipas