Search
Close this search box.
Paieška
Search
Close this search box.

Keliaujantys šeimadieniai

2022 m. Kauno miesto muziejus vykdė projektą „Keliaujantys šeimadieniai“ (vadovė – Vėjūnė Sudarytė), kurį iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projektui skirta 3000 Eur, bendras projekto biudžetas – 4794,20 Eur.

Projekto „Keliaujantys šeimadieniai“ tikslas – stiprinti šeimų su 4–12 metų vaikais, turinčių mažiau galimybių dalyvauti kultūrinėje veikloje bei gyvenančių atokesnėse Kauno apskr. vietovėse, kultūros vartojimo įpročius. Siekiant šio tikslo Kauno apskrities miestelių ir kaimų kultūros centruose, bibliotekose, vaikų dienos centruose ir kt. buvo pristatomos profesionaliai parengtos, jau išbandytos ir naujos edukacinės veiklos. Edukacines veiklas vedė profesionalūs edukatoriai.

Tikslinė projekto auditorija – 4–12 m. vaikai ir juos lydintys suaugusieji. Projekte pravestos veiklos buvo įvairaus sudėtingumo – vienose galėjo dalyvauti jaunesni vaikai, padedami suaugusiųjų, kitose savarankiškai dalyvavo vyresni vaikai ir suaugusieji.

Nuo gegužės vidurio iki spalio pabaigos projektas aplankė 12 Kauno apskrities miestelių ir kaimų – Rumšiškes, Paparčius, Pravieniškes, Garliavą, Šėtą, Jiezną, Piliuoną, Geležūnus, Stakliškes, Raseinius, Čekiškes, Babtus. Šių miestelių ir kaimų gyventojai turėjo galimybę dalyvauti užsiėmimuose „Grožio paslaptys pagal Kiprą Petrauską“, „Palapinė, kelionė ir muzika“, „Kaip gimsta skudutis“, „Miesto herbas“, „Kauno pilies lankininkai“, „Kvirkato turnyras“, „Muzikuok su Dj Folk“, atskleidžiančiuose įvairiapusį kultūros paveldą. Projekto metu pravesta 60 edukacinių užsiėmimų, kuriuose sudalyvavo 794 dalyviai, iš kurių 533 – įvairaus amžiaus vaikai.

Siekiant įgyvendinti projekto tikslus, įsigyta papildomų senovinio kvirkato žaidimų komplektų (15 vnt.), kuriuos sudarė kvirkato lentos ir vaikštukų rinkiniai. Žaidimas sulaukė didelio populiarumo lankytojų tarpe – lankytojai ne tik žaidė, bet ir teiravosi apie galimybę žaidimą įsigyti. Todėl nuspręsta kvirkato turnyrą įtraukti į muziejaus edukacinę programą ir pasiūlyti lankytojams naują edukacinę paslaugą. Taip pat žaidimas pristatytas ir muziejuje vykstančių nemokamų „Šeimadienis muziejuje“ renginių cikle bei kituose muziejaus organizuojamuose renginiuose.

Projekto vykdymo laikotarpis: 2022 m. sausio–gruodžio mėn.

Projekto idėja ir koordinavimas – Kauno miesto muziejaus Edukacijos skyrius.

Projektas keliaujantys šeimadieniai palapinių nuotrauka

Projekto komanda:

Projekto vadovė – Vėjūnė Sudarytė, Kauno miesto muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja;

Edukatoriai – Tadas Karanauskas, Jokūbas, Goscevičius, Saulius Lipinskas, Giedrius Karpinskas (Kauno miesto muziejus), VšĮ „Veiklų erdvė“ edukatoriai.

Projekto partneriai:

VŠĮ „Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras“

VŠĮ „Rumšiškių dienos centras“

BĮ „Kaišiadorių raj. socialinių paslaugų centras“

BĮ „Kauno rajono savivaldybė“

BĮ „Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka“

BĮ „Babtų kultūros centras“

BĮ „Nemajūnų dienos centras“

BĮ „Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras“

BĮ „Čekiškės laisvalaikio salė“

BĮ „Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras“

BĮ „Šėtos kultūros centras“ 

Lietuvos kultūros tarybos logotipas